מצאתם פרעושים במיטה

מצאתם פרעושים במיטה ? דרכי טיפול ומנע

הפרעושים הינם טפילים מוצצי דם שרק מחכים להזדמנות שאנחנו, כלב או חתול נעבור לנו ככה סתם והם פשוט יזנקו עלינו, כדי שיוכלו למצוץ קצת דם ולחזור חזרה לקרקע. בשונה ממזיקים אחרים, במקרה של פרעושים גם הנקבה וגם הזכר מוצצי דם.

מה ההבדל בין פרעוש לפשפש?

אנשים רבים נוטים להתבלבל בין שני הטפילים הללו והסיבה לכך היא משום שברוב המוחלט של המקרים, אף אחד מאיתנו לא באמת יודע לזהות מה עקץ אותו. אם למשל הגעתם הביתה ישר מהגינה וכל הרגל שלכם או הקרסול מלאה בעקיצות, סביר להניח שאלו הם פרעושים. אך אם  הלכתם לישון שמחים ומאושרים וקמתם בבוקר עם עקיצות חדשות והרבה פחות מאושרים, אלו הם כנראה פשפשים.

מאיפה מגיעים הפרעושים ?

לרוב הפרעושים מגיעים מחיות מחמד כמו כלבים וחתולים או דרך חיות הרחוב. לפעמים, ללא ידיעה, אנחנו בני האדם הם אלו שמעבירים אותם ולא בעלי החיים. למשל, אם אנחנו מסתובבים באזור שנגוע בפרעושים או באזור שנגוע בבעלי חיים שיש להם פרעושים, סביר להניח שנעביר את המגפה הלאה.

מתי הם מגיעים?

לרוב הפרעושים מגיעים בחודשי האביב והקיץ.

מה הם עושים?

  1. עוקצים את בני האדם – הדבר מסתיים בעקיצה לא נעימה ובזה זה נגמר
  2. עוקצים את בעלי החיים- מה שיכול לגרום לאנמיה
  3. העברת תולעים
  4. יכולים להעביר מחלות זיהומיות

איפה הם מופיעים?

הפרעושים יכולים להופיע בכל מקום בבית שלנו. מכיון והטבע שלהם הוא לזנק עלינו, לקחת קצת דם ולנשור בחזרה לקרקע, הם יכולים להיות בכל מקום. לרוב נמצא אותם במקומות המרבץ של בעלי החיים שלנו למשל על השטיחים, השמיכות, המזרנים והספות.

איך מתבצע הריסוס?

בכל רחבי הבית. במידה ויש לכם גינה, הם לא יופיעו איפה שיש שמש ישירה אלא במקומות מוצלים ובאותם אזורים שבעלי החיים שלכם נמצאים.

בכדי שהטיפול יהיה יעיל (בדומה לריסוס תולעי עץ טיפול שבאמת עובד), יש לטפל גם בפרעושים עצמם וגם בביצי הפרעושים שבעצם גורמים להתרבות. חומר ההדברה הסטנדרטי לא מטפל בביצים ולכן יש להשתמש בריסוס עם חומר הנקרא מג“ח- מעכב גדילה חרקים שהוא החומר היחיד שיכול למנוע מהביצים להתפתח ולהפוך בוגרות ועוקצות.

אגרנט- ארנון מומחים בהדברת פרעושים וקרציות. תהליך ההדברה מתבצע באמצעות ריסוס מיוחד אותו מפיקים מתהליך סינתזה של צמחים יעילים. ההדברה כוללת ריסוס של החומר בכל רחבי הבית לרבות רצפות ומשטחים, מסילות תריסים, שטיחים וספות, מזרנים כולל באזור הגינה, המרפסת והחצר.

טיפים לריסוס יעיל לפני שהמדביר מגיע

אנו ממליצים לבצע שאיבה של כל השטיחים לפני הגעתו של המדביר בכדי שההדברה תהיה יעילה. בנוסף, חשוב לשאוב אבק מכל פינות הבית, זאת משום שכממו שכבר תיארנו, הפרעושים מגיעים לכל מקום ולכל פינה.

במידה והשקית שבתוך השואב הינה חד פעמית, חשוב לעטוף אותה בשקית ניילון ולהשליכה אל הפח שמחוץ לבית, אך אם מדובר בשקית רב פעמית, אנו נבצע ריסוס בתוך השואב ונפנה את השקית. חשוב לכבס את כל הסדינים והשמיכות על כביסה חמש של לפחות שישים מעלות.

בנוסף, חשוב לפנות את השיש במטבח ואת הגינה מכלי אוכל של חיות מחמד ומצעצועים כדי שלא יהיו שאריות של ריסוס על חפצים כאלה. ההדברה נעשית כשאין אף אחד בבית למשל 2-4 שעות. לפרטים נוספים וקבלת הצעת מחיר אודות ביצוע ריסוס נגד פרעושים וקרציות, השאירו את הפרטים שלכם באתר https://www.agr-non.co.il ואנו נחזור אליכם במהרה או צלצלו למספר 1-700-500-554 ונשמח לענות לכם על כל השאלות .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *