סוגי חול לחתולים

סוגי חול לחתולים

כל מי שמגדל חתול בבית, מכיר את הבעייתיות של בחירת חול לחתול. ניתן היום למצוא בחנויות מגוון רחב של סוגי חול לחתולים, דבר שעלול לבלבל את מי שלא מתמצה בנושא. ישנם אנשים כמובן, אשר חיים בבתים פרטיים או לחילופין בקומת קרקע, דבר שמאפשר לחתול לטייל בחוץ בצורה חופשית. זוהי כמובן הדרך הטובה ביותר להימנע לחלוטין מכל הסיפור של קניית חול לחתול, אך הדבר לא מתאים לבעלי לב חלש. רוב בעלי החתולים דואגים להם ולא ירגישו בנוח לדעת שהחתול שלהם מסתובב אי שם בחוץ, ועלול בכל רגע נתון להידרס על ידי רכב או להיקלע לכל צרה אחרת. לכן תמיד עדיף שיהיה בבית ארגז חול, גם במקרים בהם החתול מטייל בחוץ. כמובן שחשוב לבחור את החול האיכותי ביותר בחנות ציוד לבעלי חיים, אשר לא יתפזר בכל הבית ויאפשר לספוג את הריחות הפחות נעימים.

סוגי חול לחתולים – כדאי להכיר

אחת האופציות האהובות ביותר היא חול שאינו מתגבש. חול זה, או למעשה מצע, סופג את השתן של החתול עד לרמה מסוימת, ולאחר מכן יש צורך להחליף את כל המצע במצע חדש. כמובן שאת הצואה תאלצו לדוג כל יום מתוך הארגז, והדבר נכון לכל סוגי החול האפשריים. יש לציין שמצע לא מתגבש מסוג זה, מסוגל לספוג ריחות ובכך למנוע ריחות לא נעימים בבית. ניתן לבחור בין מצע המכיל חצץ דק לבין חול קריסטלי. חצץ דק הינו מצע טבעי, ואילו החול הקריסטלי הינו חומר סינתטי, בעל יכולות ספיגה גבוהות יותר. חול קריסטלי מסוגל לספוג את הריחות בצורה איכותית יותר, תדירות החלפת המצע תהייה נמוכה יותר והצואה תתגבש טוב יותר ותהיה קלה יותר לסילוק. אופציה נוספת היא מצע אורגני, כגון נייר ממוחזר או נסורת. מדובר על חומרים ידידותיים יותר לסביבה וניתן בדרך כלל לשטוף אותם באסלה, ללא שום בעיות מיוחדות.

מצע מסוג אחר, הינו מצע מתגבש. מצע זה מתגבש לגוש ברגע שהוא בא במגע עם נוזלים. בצורה כזו, ניתן לסלק על בסיס יום – יומי גושי שתן וגושי צואה של החתול, ומדי פעם להוסיף מצע נוסף כדי לפצות על החוסר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *