הדברת פשפש המיטה

הדברת פשפשים בבית – מה עושים נגד פשפשים

פשפש המיטה הוא חרק הפעיל טפיל על בעלי חיים שונים כולל בני אדם. הפשפש אינו מעביר מחלות ואינו מסוכן אך הוא גורם לגירוי מקומי חזק עקב העקיצות שלו. זו הסיבה שברגע שיש חשש לקיומם של פשפשים בבית, יש לבדוק זאת היטב ובמידת הצורך לבצע הליך הדברה .

סימני ההיכר כמו הופעתם של כתמי צואה או כתמי דם על המזרנים, מעידים על הימצאותם של פשפשים במיטה.

הדברת פשפש המיטה

מה עושים נגד פשפשים? כדי ליצור אפקטיביות מלאה של הליך ההדברה ונטרול כל הפשפשים מהמיטות בבית, יש לבצע כמה פעולות, חלקן יבוצעו כמה פעמים כך שהבעיה תיפתר באופן מלא ולא יישארו פשפשים שעלולים להתרבות שוב.

מבצעים הדברה מקצועית באמצעים כימיים בכל המקומות שבהם קיים חשד לקיומם של הפשפשים, גורם להדברת פשפש המיטה בבית, נוסף לכך מבצעים שאיבה מסיבית באמצעות שואב אבק עוצמתי ששואב הן את הפשפשים והן את הביצים שלהם.

שלבי הדברת הפשפשים

שלב הניטור – בודקים לאורכו ולרוחבו של המזרן, מתחתיו בארגז המצעים ובפינות המיטה אם קיימים סימני היכר. זאת כדי לבדוק אם קיימים פשפשים על המזרן ובסביבתו וגם באזורים מוחבאים ונסתרים כמו ידיות, קפלים של המזרן כפתורים ותוויות.

כמו כן מבצעים בדיקה של כל ספות הישיבה בסלון ובחדרים, בין בדי הווילונות, על מסגרות התמונות מתחת לשטיחים ובכל פינות הבית.

אם התגלו פשפשים רק בחדר אחד, מבצעים את הדברת פשפש המיטה בבית – בכל חדריו. אם התגלו החרקים לפחות בשני חדרים, מבצעים הדברה גם בדירה הסמוכה. אם מסתבר במהלך הניטור כי פשפשים הגיעו גם לדירה הסמוכה, יש לבצע הדברה בכל קומת המגורים.

פעולתו של שואב אבק עוצמתית היא חיונית ולכן עדיף להשתמש בשואב הפועל בשיטת הקיטור היבש עוצמתו הרבה תצליח למגר את התופעה באופן יסודי. במהלך העבודה עם שואב הקיטור, מצטברת לחות רבה בחדרים ולכן חייבים לאוורר אותם כך שלא יוצר עובש.

אוורור המזרן בשמש מומלצת רק לאחר טיפול יסודי ואפקטיבי.

מה עושים נגד פשפשים שנמצאים במצעים ובבגדים? הכלל הוא שיש לכבס בטמפרטורה של 60 מעלות כיוון שטמפרטורה נמוכה יותר לא קוטלת אותם. בתום פעולתה של מכונת הכביסה, מומלץ להעביר את הפריטים למייבש כביסה להשלמת תהליך מיגור הפשפשים.

חפצים שאין אפשרות לחמם אותם, מקפיאים בטמפרטורה של מינוס 17 מעלות למשך עשר שעות לפחות. עוד על הדברת פשפשים באתר של הדברה בטוחה.

מדביר מקצועי לטיפול בפשפשים

הדברת פשפשים היא פעולה מיוחדת הדורשת ידע וניסיון רב. מדברים שאינם עוסקים בנישה ספציפית זו של הדברת פשפשים לא יתנו מענה מקצועי לבעיה זו ולכן מומלץ לא לשכור את שירותיהם.

מדבירים מומחים שביצעו פעולות כאלה כבר עשרות פעמים, יודעים איך לבצע את פעולת הניטור, באילו מכשירים וחומרים להשתמש, וכמה פעמים לבצע את הפעולות ומתי . זו פעולה מורכבת ואחראית במיוחד ולכן גם משך העבודה ארוך במיוחד לעומת הדברה רגילה של תיקנים או נמלים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *