ותק שמאי הרכב

למה חשוב מאוד לבדוק את הוותק של שמאי הרכב שאתם פונים אליו

שמאות הוא לא מקצוע שאותו יכולים לראות כי ילדים מבטאים כשאר הם עונים לשאלה מה תרצה לעשות כשתגדל. אולם, עדיין מדובר במקצוע די מורכב ללמידה שבו לאחר שעומדים בכל רצף הדרישות מקבלים מקום שבו העבודה היא מכובדת ומגיעה עם תנאי שכר לא רעים בכלל. איך בכל זאת יודעים אל איזה מן השמאים אשר קיימים בארץ בתחום של שמאות רכב הכי עדיף לפנות כאשר עולה הצורך להערכת שווי של רכב משומש או חדש? בחינה של הוותק היא חלק חשוב מאוד כמו בכל דבר.

עובדים מול שמאי רשום

הדבר הראשון שאותו צריכים לבחון עוד טרם הבחינה של רמת הוותק של שמאי כזה או אחר שניגשים אליו לקבלת סיוע מקצועי הוא העניין של היות אותו שמאי רשום כהלכה. שמאות היא מקצוע לא פשוט בכלל, ורק לאחר שאדם משלים את כל הנדרש ממנו עבור רכישת המקצוע, הוא עובר אל ההתמחות אצל שמאי מוסמך. אלה אשר פונים אל התמחות בשמאות רכב ולא בשמאות מקרקעין מגיעים אל הישורת האחרונה כשאר הם מסיימים את כל המוטל עליהם בהצלחה ומקבלים את ההסמכה ואת הרישום באיגוד השמאים בישראל בסופו של דבר. באיגוד ניתן לאתר שמאי מומלץ בלינק https://www.kalgad.co.il/a-recommended-vehicle-appraiser/ ולוודא כי הוא רשום ומוסמך לטפל בפנייה רלבנטית להסמכה.

ניסיון שעושה את כל ההבדל

לאחר שכבר בטוחים כי אכן מדובר בשמאי רשום ולא מסתמכים על החיוך או על המראה המזוקן, מתקדמים אל עבר בחינה של הזמן שבו אותו שמאי עוסק בתחום הזה, כשאר זה בהחלט עדיף לפנות אל שמאי שיש לו ניסיון של עשור ומעלה בעניין. מדוע? זה נכון כי ישנם שמאים נהדרים בתחילת דרכם, אולם שמאים אשר עוסקים בתחום הזה כבר עשורים רבים הם כאלה שכבר מכירים את התחום מבפנים החוצה, ויודעים את כל התהליכים ואת כל הנדרש בצורה שמביאה לטיפול שהוא גם דקדקני וגם כזה שמתבצע בצורה הכי מהירה שאפשר. זו יעילות במיטבה שמגיעה לאחר שנים של ניסיון שעושה את כל ההבדל עבור כל לקוח באופן ניכר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *