תביעה משפטית

הערכת סיכויי תביעה משפטית

תביעה משפטית

תחום המשפט אומנם מושתת על מערכת חוקים, אך בו זמנית מצליח להפתיע, וזאת כי חוקים כן אפשר לכופף ואם לא לכופף אז לעבור לידם, להעניק להם פרשנות, למצוא את היוצא מהכלל ואף לחדד נדבכים מסוימים שמשפיעים על סך המהות. אי לכך חשוב לוודא שהצד שלכם ייוצג על הצד הטוב ביותר, אך לפני שמתחילים בתהליך, מומלץ להבין מהם הסיכויים לצאת מנצחים בתהליך התביעה, כי בדבר אחד ניתן להיות בטוחים, לא פעם מדובר בתהליך ארוך ואף מיגע, ובנוסף גם אם אין צורך לשלם לעו"ד לפני שיוצאים מנצחים (בחלק מהמקרים), כן יש לשלם הוצאות משניות (למשל תשלום לרופא מומחה), ועל כן אין להשקיע זמן וכסף לשווא.

ייעוץ משפטי בלתי מחייב

לאחר שהבנו שחשוב ביותר להעריך נכונה את סיכויי ההצלחה במשפט, נחדד שבעת ייעוץ שני עורכי דין עשויים להעניק שתי תשובות שונות, אך בו זמנית לכל עורך דין ישנה מטרה זהה – לשקף ללקוח את המצב כפי שהוא באמת, וזאת כי אף עורך דין לא ימהר לצאת למשפט אם בסופו של דבר המוניטין שלו ייפגע. אם גם אתם מבקשים להיות מיוצגים על הצד הטוב ביותר, ואם גם אתם מבקשים להבין מהם הסיכויים, הרי שגם אתם תוכלו להיעזר באתר lawtip. אתר זה מעניק ייעוץ משפטי בלתי מחייב (פשוט השאירו פרטים באתר ועורכי דין מקצועיים יחזרו אליכם), מסייע להעריך נכונה את סיכויי הצלחת התביעה ואף מכיל מאמרים מקצועיים בנושא, מאמרים שעשויים ללמד על המקרה הפרטי שלכם. כמו כן, האתר מכיל פורומים מקצועיים שמחולקים לקטגוריות (רשלנות רפואית, דיני נזיקין, אובדן כושר עבודה וכדומה) ובהם פעילים עורכי דין שבקיאים בנושאים השונים, משמע ניתן לשבת בבית ולקבל מידע מקיף אודות מגוון נושאים שמעסיקים אותכם.

ייעוץ משפטי

נדבכים משפיעים

מדוע ששני עורכי דין יגיעו למסקנה שונה בכול הנוגע לסיכויי התביעה? כיוון שאחוזי ההצלחה בתביעה משפטית מושפעים ממגוון פרמטרים, כך שלא פעם מקרים שנראים כחסרי סיכוי מתגלים כתביעות מנצחות וההיפך. מה משפיע על סיכויי התביעה? רמת המומחיות של עורך הדין, התבססות על תקדימים, אופי העדות של יועצים חיצוניים (למשל רופא מומחה), התנהלות התובע, הכרה מעמיקה עם נדבכי החוק, אופי הראיות, הוכחת הקשר (סיבתי, מניע וכדומה), טיב העדים ולעיתים גם יש השפעה לאופי של השופט ולסוג בית המשפט שבו פועלים (למשל בית דין רבני אל מול בית משפט אזרחי).

שקיפות מלאה

כאשר מבקשים להבין מראש מהם סיכויי התביעה, רצוי לוודא עם מי מתייעצים, וזאת כי כפי שציינו שני עורכי דין עשויים להכריע אחרת, וכיוון שקיימים עורכי דין שבכול מקרה דורשים תשלום (ללא קשר לאופי הפסיקה), הרי שחשוב לבחון בהתאם לאלו נתונים הם ממהרים לנבא את אחוזי ההצלחה, משמע חשוב לקבל הסבר כמה שיותר מפורט ולא להסתפק בצמד המילים יש (או אין) קייס. אי לכך חשוב להשיג מסמך שמפרט מהם אחוזי ההצלחה בתביעה ואף כמה זמן התהליך עתיד להימשך. כמו כן, לפני שיוצאים למערכה, מומלץ לקבל חוות דעת של שני עורכי דין, ולו על מנת להקטין את ההימור וללכת על בטוח.

הערכת מצב לטוב ולרע

למרות שבדרך כלל אנשים נוטים לצאת למשפט רק אם הסיכויים משחקים לטובתם, גם יש מקרים בהם אנשים מחליטים לצאת למשפט נגד כל הסיכויים, וזאת כי הם מאמינים בצדקתם. במקרים מעין אלו ראוי להעריך עו"ד שמנסה להניע צעד שכזה, אך בהנחה שבכול זאת מבקשים לגשת למשפט, ראוי להשיג את הייצוג הטוב ביותר, להיכנס למהלך עם עיניים פתוחות ולהבין מהן סך המשמעויות. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *