לא קונים דירה בלי שמאי דירות

מתכננים להשקיע בנכס חדש? מחפשים את הדרך הטובה ביותר להשקיע בנכס מבלי לשלם תשלומים בהפתעה ובלי להיקלע למחויבויות לא צפויות? נדל"ן הוא בין ההשקעות הוודאיות והבטוחות ביותר, המעניק תשואה גבוהה למשך זמן רב. יחד עם זאת, עסקאות נדל"ן מסוגים שונים טומנות בחובן אי אילו תשלומים המצריכים השקעות רבות והיכרות עם התחום.

אם אתם מעוניינים למכור את הדירה שלכם, רצוי להרחיב מעט את הדעת ולרכוש ידע רלוונטי מקצועי בתחום. גם אם יש לכם דירה שוות ערך, שורת המסים אותם מטילה מדינת ישראל על עסקת נדל"ן היא ארוכה ולפיכך, חשוב להכיר את ההיבטים השונים של כל עסקה כזו. על מנת להתקדם בחוכמה ולהצליח להרוויח יפה מעסקת הנדל"ן, יש להימנע מביצוע החלטות פזיזות אשר על פניו נדמות כמשתלמות.

התייעצות מוקדמת עם שמאי דירות יכולה להאיר נקודות רבות לאורך התהליך, ולהפוך את המכירה לרווחית למשך זמן רב. הידע וההתמצאות של השמאי בתחום יכולים להביא להפחתה משמעותית של עלויות המסים ואפילו לביטול חלק מן המסים באמצעות הגשת שומה נגדית.

אז למה זה כל כך משתלם?

עלות ההשקעה בשירותים מוחזרת ושווה את הרווח שיתקבל ממכירה משתלמת של הדירה. בין אם מדובר ברכישה של דירה או במכירה שלה, הרי שההתמצאות במסים השונים המוטלים על העסקה תאפשר חסכון משמעותי של רובם. בין המסים המוטלים על עסקת מקרקעין ניתן למנות את היטל ההשבחה, מס השבח, מס הרכישה ותשלומי מנהל המשתנים בהתאם לאופייה של העסקה ולסוג המכירה. 

אחד התחומים בהם שמאי מקרקעין מתמחה הוא הפחתה של היטל ההשבחה. היטל ההשבחה הוא תשלום המוטל על ידי הרשות המקומית בה מצוי הנכס והוא מוטל על בעל המקרקעין. רבים מבעלי הדירות אינם מודעים לקיומו של תשלום זה בעת ביצוע העסקה ובמקרים אחרים, לא מודעים לגובהו וכך הם מוצאים את עצמם מופתעים ולא מוכנים ברגע האמת. במקרים רבים, גובה התשלומים הכללי מתגלה רק בדיעבד ומגלה כי העסקה לא הייתה משתלמת כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *