טיפים לבחירה של אריחים לבית

תהליך בחירה של אריחי קרמיקה לבית הוא לא עניין קל. המבחר הוא עצום ויש מגוון של עיצובים וסוגים שונים של חומרים. לכל אחד מדיירי הבית יש בקשות וטעמים שונים בנוגע לסגנון העיצוב של הבית, ולכן חשוב שהעיצוב הסופי יענה לכולם.

כדי להצליח לבחור נכון את המרצפות ואת החיפויים לקירות בחדרים השונים נעניק לכם את המידע הרלוונטי אודות האפשרויות ומה מומלץ וכדאי לדעת לגבי כל סוג קרמיקה לבית ולחללים השונים.

קרמיקה

אריחי קרמיקה הם אריחים שמאז ומתמיד היו נפוצים בארץ. קרמיקה נחשבה לאריח שהוא נוח לתחזוקה, נשמר לאורך זמן ועמיד מפני מכות, ככל שהוא יותר איכותי. לאחרונה יש חזרה משמעותית לשימוש בו בכל העיצוב בחללי הבית. כמו כן, הוא טוב ומתאים לאקלים שמתחולל בארצנו ומעניק תחושה אוורירית שמצננת את החלל בימים החמים. הוא לא מתלכלך בקלות ויש לו מגוון שלם של דגמים וסגנונות.

פרקטים

בשנים האחרונות ניתן לראות עוד אופנה בולטת שהיא ריצוף באמצעות קרמיקה שהיא דמוי פרקט במקום אריח. למרות שאנחנו רגילים לשטוף את הבית בהרבה מים, מדובר באקט לא חסכוני, שחובה לשנות, וזאת אחת הסיבות הטובות לבחור גם בפרקט שמעניק חום ונעימות לחלל הבית, הוא מומלץ לחדרי השינה ולחדרי עבודה.

יש תחליף פרקט שנקראים פרקטי למינציה שדומים לפרקטיים טבעיים ונראים גם אותו דבר וגם להם יש לא מעט יתרונות. הם מאוד עמידים בפני שריטות, וקל להדביק אותם מעל רצפות הבית.

אבן גיר ושיש

שיש ידוע בחוזק שלו וגם במראה היוקרתי שלו, אך יחד עם זאת הוא נוטה לספוג נוזלים בקלות יתרה. לעיתים אנשים מתבלבלים בין אבן גיר לשיש, וחשוב לשים לב שבשיש יש סדקים שלא נמצאים באבן גיר.

צפחה

ריצוף צפחה נחשב לפופולרי מאוד בשנים האחרונות. מדובר באבן חזקה ועמידה מאוד. ואחד היתרונות שלה שהיא לא סופגת נוזלים. אך המשטח שלה מחוספס מאוד ולכן נוטים לשים אותה מחוץ לבית ולא בפנים הבית. היא מתאימה גם לחיפוי של עמודים בחוץ, ללובי של בניין ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *