רשלנות רפואית בלידה

חווית רשלנות רפואית בלידה? מנעי סבל נוסף ופני בהקדם לעו"ד

הגדרתה של רשלנות רפואית באופן כללי היא סיטואציה בו חרג הרופא מרמת הזהירות בעת הטיפול הרפואי, והיא מוגדרת באופן משפטי כאי נקיטת הזהירות בעת הטיפול, שבעקבותיה נגרם למטופל נזק.

רשלנות רפואית בהגדרתה יכולה להיגרם על ידי רופא, צוות רפואי, אחות, אח ועובדי מוסד רפואי, או אפילו על ידי מטפל ברפואה משלימה.

>>> פני עוד היום לדוד פייל ושות' – משרד המתמחה ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בהריון יכולה להגיע לידי ביטוי במגוון מקרים. אז מהם המקרים שבהם יכולה להתרחש רשלנות רפואית בלידה? ואיך תמצאי עורך דין טוב כדי למנוע סבל נוסף? הכל בהמשך.

רשלנות רפואית בזמן לידה יכולה להתרחש במגוון סיטואציות

התעלמות של הצוות הרפואי מטענות היולדת – התעלמות ממצבים רפואיים של יולדת כמו כאבים או דיווח על צירים המתגברים עלולה להוביל לרשלנות רפואית בלידה. מקרים כאלה היולדת יכולה לסבול מכאבים שמובילים ללידת חירום, מנזקים פיזיים ונפשיים, וגרוע מכל מלידת חירום שמזיקה לעובר וליולדת.

בחירת מהלך לידה שאינו מתאים – לידה בניתוח קיסרי, לידה וגינלית, לידת עכוז, או לידה מכשירנית: כולן בחירות של מהלך הלידה שנעשות על ידי הצוות הרפואי המיילד בסמוך לרגע הלידה. בחירה של לידה שאינה מתאימה לעובר וליולדת יכולה לגרום למומים ביילוד, להוביל לחוסר חמצן או מצוקת עובר, לתסחיפי ריאה, לצניחת אגן היולדת ולנזקים גניקולוגיים חמורים.

אי מתן חמצן מספיק ליילוד – התופעה של העדר חמצן שניתן לעובר בעת הלידה, לצערנו שכיחה בארץ ובעולם. במקרים של העדר חמצן לעובר, העובר יכול לסבול מנכויות, שיתוק מוחין ואפילו מוות.

לידה מכשירנית שאינה מקצועית – לידות מכשירניות לידת באמצעות וואקום או מלקחיים עליהן להתרחש בצורה המקצועית ביותר שיש! לידה כזאת שאינה מתבצעת על ידי רופא המומחה בתחום ועם רמת הזהירות הדרושה עלולה להוביל למצוקתו של העובר.

העדר רופא מיילד בזמן הלידה – בזמן הלידה חשוב ביותר שיהיה בחדר הלידה רופא המיילד. העדר של רופא מיילד בחדר הלידה עלול להוביל לנזקי גוף עצומים ליולדת ולתינוק.

הפנייה לא נכונה של היולדת – יולדת שנתקפת בצירי לידה ומופנית לבית חולים אחר, או שישנה טעות ברשימה הלידה ובקבלתה לבית החולים, יכולה לסבול מלידה מסובכת או שאינה נעשית בבית חולים מקצועי. במקרה כזה יכולים להתרחש סיבוכים קשים בלידה.

אז כיצד תוכלי לפצות את עצמך על הסבל?

נזקים מרשלנות בלידה ונזקים שנסובים לתינוק עלולים להביל לבעיות קשות בעתיד שדורשות טיפול רפואי יקר שמלווה אנשים רבים לעיתים בכל תקופת החיים. כדי להשיג את הפיצוי ההולם על כך, חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית על מנת להגיש תביעה בבית המשפט. בכך תוכלי לקבל את כל הזכיות שמגיעות לך עקב בחוויה הנוראית שאת ועוברך עברתם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *