מתי אפשר להגיד בקשה לצו פתיחת הליכים?

מטרתו של צו פתיחת הליכים היא לקבץ את כל הנכסים של החייב במטרה לחלק אותו בין הנושים שלו. ביום ההוצאה של הצו מוקפאים הנכסים של החייב וכונס הנכסים מתמנה כבעל הרשמי של אותם הנכסים. רק בשעת פשיטת רגל מוקנים נכסי החייב לנאמן. כמו כן, מוטל עיכוב הליכים אוטומטי כנגד החייב וכל הליך אחר בנושא מחייב אישור בית המשפט.

מהו צו פתיחת הליכים?

שופט בית המשפט שמקבל בקשה לפשיטת רגל מאדם מסוים, צריך להחליט האם לאשר  את ההליך או לבטל אותו וזאת בהתאם לתנאים שונים. אם השופט בוחר לקבל את בקשת פשיטת הרגל ולאשר את המשך ההליך, הוא מאשר פקודה שמכונה צו כינוס לאדם שהגיש את הבקשה. המשמעות של הצו היא שהחל מאותו הרגל כל הנכסים של החייב בצירוף המידע הרלוונטי אודות חובותיו, מצבו הכלכלי הנוכחי וכל המידע אודות החשבונות שלו עוברים לפיקוח ישיר של כונס הנכסים הרשמי ולמעשה מכאן נגזר השם של הצו: צו כינוס על שם כינוס כלל הפיננסיים של החייב במקום אחד.

מהי המשמעות החשובה של הצו המדובר?

כאשר נכנס לתוקפו הצו המדובר, מחויב המבקש להקפיא את כל הפעילות הכלכלית שלו ולהימנע ממנה עד להמשך ההליכים או עד מתן אישור פשיטת רגל מאת בית המשפט. ההקפאה המדוברת מכונה עיכוב הליכים והיא משמשת כעיקרון משמעותי ביותר של צו הכינוס. יש לציין כי במצב שבו לא מתקבל צו כינוס לא יחול עיכוב הליכים כלל והמבקש יישאר חשוף לתביעות והמשך הליכי גביית חובות וערבויות כנגדו.אם אתם עומדים בפני פשיטת רגל, על מנת שיאשרו לכם בבית המשפט את הצו המדובר שהוא ללא ספק צו חשוב, כדאי לבחור בליווי וייעוץ של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום. למידע נוסף בנושא עורך דין להליך מחיקת חובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *