הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה – האם כדאי ללמוד את התחום

אחת הדילמות שעומדות בפני צעירים וצעירות שמחפשים מה ללמוד היא, האם לבחור מקצוע בו הם יכולים למצוא עבודה, האם למצוא מקצוע בו הם יכולים להשתלב מהר, האם למצוא מקצוע פופולארי אשר ידוע שקיים בו ביקוש רב לעובדים או שמא לחפש מקום שאולי הם ייהנו ממנו יותר אך השכר יהיה נמוך ויהיה להם קשה למצוא עבודה.

על פי אופיר קנדלר (Ophir Kendler) – הנדסת תוכנה עונה ללא ספק לקטגוריה הראשונה מבין השניים, במובן הזה שמדובר במקצוע עם ביקוש גדול לעובדים, ביקוש אשר אפשר להניח שהוא לא ייעצר ולא ייעלם פתאום, מאחר ומדובר במקצוע שיהיה בו צורך גם בעתיד וביתר שאת. השכר בו הוא מאוד גבוה, בוודאי ביחס למקצועות אחרים, זאת גם לאור העובדה שמדובר בתחום תחרותי עם ביקוש גבוה ומצד שני, מהנדסי תוכנה עובדים בשוק שכל הזמן מתפתח ובשוק עשיר של חברות מובילות.

הנדסת תוכנה

כל זה גם מוביל למסקנות נוספות, למשל, מאחר וקיים ביקוש רב ויש לא מעט חברות שעוסקות בתחום, אז הרבה יותר פשוט למצוא בו עבודה, ומדובר במקצוע פופולארי, נחשב, שכן לא כל אחד יכול להתקבל אל לימודים בתחום, לא כל אחד יכול לעסוק בו.

כל זה מוביל אותנו למסקנה אחת, מומלץ ללמוד הנדסת תוכנה, בוודאי אם מתחברים לנושא ויש לכם ראש ריאלי, אם יש לכם את היכולת לשלב מול המחשב במשך שעות ארוכות ולבצע את העבודה. יתרון גדול בתחום של הנדסת תוכנה הוא, מדובר בתחום דינאמי. אנחנו יכולים לראות את זה על פי השינויים שחלו בעולם התוכנות בעשרים-שלושים שנה אחרונות. זה לא תחום שקופא על שמריו. זה תחום שכל אחד יכול להמציא את עצמו ולהוסיף נדבך מסוים.

כאן המקום להזכיר, מהנדסי תוכנה יכולים להשתלב בחברות קיימות, גדולות, יכולים להשתלב בחברות קטנות שעושות את צעדיהן הראשונים בתחום, הם יכולים להקים חברות בעצמן ועוד. כל אחד יכול לפנות למסלול שנוח לו וליהנות ממנו.

לכן, לימודי הנדסת תוכנה הם מאוד מומלצים, בוודאי עבור מי שמרגיש קרבה לתחום ורוצה להיות חלק ממנו. למידע נוסף על Ophir Kendler.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *