איפה ממלאים טופס ויזה לארה"ב

מי לא חולם לטוס לארצות הברית, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות? בין אם למטרת טיול מחוף לחוף, ביקור משפחה, חופשה משפחתית בדיסני, ענייני עסקים או צעירים המעוניינים לנסות את מזלם בעבודה לאחר הצבא, אך רגע לפני הגשמת החלום ישנו הליך בירוקרטי שיש לצלוח ובעיקר מילוי טפסים שיש למלא לצורך הוצאת ויזה.image001

איפה ניתן להשיג טפסים עבור ויזה לארה"ב?

הדרך הקונבנציונאלית עבור הוצאת ויזה לארה"ב היא להיכנס לאתר הקונסוליה האמריקאית, שם ישנו קישור לטופס מקוון, אותו יש למלא בשפה האנגלית, שם הטופס הוא DS160.

אנשים מסוימים, בעיקר אלו שאינם שולטים בשפה האנגלית, מוצאים שפעולת מילוי הטופס אינה כה פשוטה עבורם ושהם זקוקים לסיוע במילויו, לכן קמו חברות שעבור תשלום יסייעו לכם במילוי הטופס. ניתן למצוא ברשת מספר רב של חברות כאלו, אשר ישמחו לבצע עבורכם שירות זה.

מה דרוש לצורך הוצאת ויזה לארה"ב?

לאחר מילוי הטופס יש לשלם את דמי האגרה, גם כן באתר הקונסוליה, נכון לשנת 2017 סכום דמי האגרה עומד על 160$.

פעולות נוספות שיש לעשות טרם ההגעה לפגישה בקונסוליה הן לוודא שהדרכון שלכם בתוקף לפחות לחצי השנה הקרובה הן להצטלם בחנות צילום עבור תמונות פספורט ולהשיג את המסמכים האישיים הדרושים כפי שמפורט באתר הקונסוליה. בין המסמכים האישיים שיידרש ממכם להשיג: אישור ממקום העבודה, תלושי משכורת, אישור על לימודים ועוד.

לאחר מילוי הטופס המקוון וביצוע התשלום תוכלו לעבור לשלב הבא, שהוא תאום ראיון אישי בקונסוליה, גם את תאום הריאיון יש לבצע  באתר הקונסוליה, שם יוצעו לכם התאריכים הפנויים הקרובים.

מהלך הריאיון

בבואכם לריאיון יש להצטייד כמובן בשורה של טפסים לויזה לארצות הברית שמילאתם, במכתב הזמנה לראיון, באישור תשלום האגרה הדרושה ,בדרכון בתוקף, שתי תמונות פספורט ובמסמכים האישיים.

כאשר תגיעו לבסוף ליום הריאיון כדאי לכם להצטייד בסבלנות, מאחר וההליך עשוי לארוך כשעתיים בממוצע, תתבקשו להמתין בתור שמתחיל מחוץ לבניין השגרירות וממשיך בתוכו, יילקחו ממכם טביעות אצבעות, כמו כן התכוננו לשיחת תשאול קצרה שתערך במרבית המקרים בשפה האנגלית.

דרכונכם ובתוכו הויזה המיוחלת יוחזר אליכם באמצעות חברת UPS  בתוך חמישה ימי עבודה או באיסוף עצמי, לבחירתכם.

לסיכום, תהליך מילוי הטפסים לצורך הוצאת ויזה לארה"ב הוא ארוך ומייגע אבל כאשר תגיעו לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות תסכימו שהיה שווה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *