לימודי תפירה - כל מה שצריך לדעת

לימודי תפירה – כל מה שצריך לדעת

בשנים עברו לא היו מפעלים שייצרו בגדים בסיטונאות וגם לא היו חנויות בגדים שהחזיקו ברשותן סחורה רבה כל כך. בכל פעם בה היה צורך להתחדש בבגד חדש, היו צריכים לגשת לחייט או לתופרת ולהזמין את פריט הלבוש הדרוש. על כן, היה מאוד נפוץ שאנשים החזיקו בביתם מכונת תפירה ואחד או יותר מבני הבית היה בעל ידע בתפירה.

יסודות התפירה – בשביל בסיס טוב

אם נראה לכם שתפירה היא משהו פשוט, דעו לכם שזה ממש לא כך. בשביל לתפור בגדים איכותיים ושאר טקסטיל משובח (למידע על קורס טקסטיל הקליקו על הלינק), צריך לדעת היטב את כללי הבסיס לתפירה. חשוב לדעת מה אסור לעשות בתפירה, חייבים להבין את התהליכים בתפירה והכי חשוב, לדעת באילו חומרים להשתמש על מנת לקבל את התוצאה המיטבית וליצור מחומרי הגלם את הבגד שעליו חלמתם מהתחלה.

תפירה לפי גזרה – למה צריך לדעת את זה?

אחד מכללי הבסיס של התפירה הוא הגזרה. לכל פריט לבוש בסיסי, יש גזרה. הגזרה הינה אוניברסלית ומגיעה באופציות של בחירת מידות שונות, והיא מסייעת מאוד בעת תכנון בגדים וחישוב פרופורציות נכונות. חשוב מאוד לדעת לעבוד על פי גזרה, מכיוון שזה מאפשר טווח יצירתיות רב יותר תוך שמוודאים כי מידות הבגד עדיין נשארות הגיוניות.

איך 'לוקחים מידות' לפני תפירת בגד?

גם אם עובדים על פי גזרה, עדיין יש צורך למדוד את גופו של האדם עבורו תופרים את הבגד. יש למדוד את ההיקפים השונים, אורך השרוולים, אורך הרגליים, גובה, רוחב גב ועוד מידות שונות אשר יסייעו לתפור את הבגד המושלם. אז איך עושים את זה? כיצד יודעים מה למדוד ואיך למדוד? האם בכל פעם צריך לקחת את כל המידות? כל אלה ועוד, בקורס ללימודי תפירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *