רילוקיישן

רילוקיישן – יתרונות וחסרונות

רילוקיישןאם אתם חושבים לעשות רילוקיישן חשוב שתבדקו את כל הפרטים ותכירו את היתרונות והחסרונות של המעבר למדינה אחרת. לפני המעבר יש להכין את המשפחה, למצוא עבודה, גן ילדים או מקום ללימודים, יש לעשות ביטוחים- לרבות ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל, לקבל ויזה, יש לבדוק את התקנות של המדינה בנוגע למיסים, יש למצוא דירה או בית, לבדוק את התחבורה והשכונה, להעביר את כל הפרטים למקום היעד, להבין את המנטליות של המקום וכו'. במאמר זה נציג כמה יתרונות וכמה חסרונות של הגירה.

מדוע כדאי לעשות רילוקיישן?

1.קושי המחיה- ידוע לכל כי לא פשוט לגור בישראל- המחירים גבוהים- מהגבוהים ביותר בעולם המערבי, אחת הסיבות לכך היא המיסים הגבוהים כך שכדי לחיות ברמה גבוהה יש לקבל משכורת גבוהה וגם אז- מתקשים רבים לסגור את החודש, זאת למרות שעות העבודה הרבות.

  1. המצב הביטחוני- ישראל נמצאת תחת איומים של גורמים קיצונים ונמצאת באופן מתמיד במלחמת הישרדות.
  2. בועת הנדל"ן- קשה מאוד לרכוש דירה בארץ, הדבר נובע מהביקוש הגבוה עבור דירות. כמו כן, גובה המדינה מס גבוה על רכישת קרקע. ללא עזרה מההורים, לקיחת משכנתה וכו' לא ניתן לבצע את הרכישה.
  3. לימודים בחו"ל– רמת הלימודים בארץ אינה גבוהה ביחס למדינות המפותחות ותנאי הקבלה למוסדות השונים- ביניהם- הפסכומטרי שאינו משקף את יכולות האדם לא מאפשרים לרבים להתקבל ללימודים, גם אם הם מוכשרים. מעבר לזאת, תעודה ממוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל נחשבת יותר מאשר תעודה מישראל.
  4. תחבורה- בניגוד לתשתיות האיכותיות במדינות שונות בעולם המערבי, התחבורה בישראל אינה יעילה- דבר שיוצר פקקים רבים, מעבר לזאת, הרבה אנשים לא יכולים לרכוש לעצמם רכב.
  5. מנטליות ופילוג- החוצפה הישראלית יכולה לעצבן, הלחץ המתמיד, חוסר התרבות, הפילוג בעם, חוסר הנימוס וכו' מקשים על אנשים רבים.

מדוע לא כדאי לעשות רילוקיישן?

  1. המשפחה והחברים נמצאים בארץ- קשה מאוד לעזוב את המשפחה והחברים שנשארים בארץ, בעיקר כאשר יש ילדים קטנים ודרושה עזרה מההורים.
  2. אנטישמיות- האנטישמיות בחו"ל חזקה מאוד וישראלים שמחליטים להגר לחו"ל עלולים לסבול מכך.
  3. אהבה לארץ- למרות הקשיים אנשים רבים אוהבים את ישראל- אחרי הכל כאן נמצא העם שלנו וכאן נולדנו.
  4. אקלים- מזג האוויר חמים ונעים- זאת בניגוד לאירופה הקרה, יש לנו ים ואור השמש מספק לנו ויטמין D ותורם לתחושתנו הטובה.

אלו היו כמה יתרונות וחסרונות מרכזיים של רילוקיישן, כמובן שלכל אדם יש שיקולים והעדפות משלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *