5 דברים שלא ידעתם על זכאות לפיצויים מגרמניה

פיצויים מגרמניה על תקופת השואה והסבל שעברו שם יהודים רבים משולמים עשרות שנים. אדם שעבר את השואה או בניו או בנותיו וכן נכדיו, יכול/ים לתבוע פיצויים על תקופה זו. במאמר זה נסקור 5 דברים שלא ידעתם על הזכאות לפיצויים מגרמניה.

5 דברים שלא ידעתם על זכאות לפיצויים מגרמניה |

  • לאחר סיום תקופת השואה, שאלת הפיצויים להם זכאים ניצולי השואה על הרדיפות והסבל בזמן השואה עלתה והגיע לממשלה. לאורך השנים מתקיים משא ומתן רציף עם גרמניה בשאלת תנאי הזכאות לפיצויים, קראו באתר זה.

 

  • בעקבות המשך הדיונים בשאלת הזכאות לפיצויים למי שעבר את השואה, חלק מניצולי השואה, שבעבר לא היו זכאים לפיצויים קבועים, כיום, יכולים בתנאים מסוימים להיות זכאים לפיצויים וזאת למרות שעברו עשרות שנים מהשואה.

 

  • אי קבלת פיצויים במשך שנים רבות כל כך, קשורה לעובדה שחלק גדול מניצולי השואה סירבו לקבל את הפיצויים מכיוון שהם ראו את קבלתם כפיצוי לא הוגן על בני משפחתם שנפטרו בשואה. במשך השנים רבים מהם קיבלו את העובדה כי הפיצויים החומריים הם רק בעד האובדן החומרי שהיה אז.

 

  • עם הזדקנותם שרק נעשית קשה יותר של ניצולי השואה, הגיעו רבים מהם למצב כלכלי קשה ועל כן לעת זקנתם, הם מביעים עניין חדש בזכאות לפיצויים במטרה לשמר איכות חיים בסיסית ונורמלית לעת זקנה.

 

  • חשוב לדעת שגם היום, לא כל ניצולי השואה זכאים לפיצויים קבועים. כמובן שיש לבדוק כל עניין לגופו אך אנו ממליצים לא להרפות בשום מקרה ולהפוך מה שצריך כדי לקבל את המעט שעוד אפשר לפחות כדי להתקיים בצורה בסיסית וראויה, ולא להיכנע ולנסות להשיג את הפיצויים.

> מידע חשוב וייעוץ מקצועי ניתן למצוא באתר של עו"ד סיבר וויצקר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *