מסחר במניות

חושבים לעזוב את העבודה כדי להתחיל מסחר במניות?

במקרים רבים, כשאנשים חושבים על מסחר במניות, הם חושבים שזהו תחום אליו לא יוכלו להיכנס לעולם, ועדיף להם להישאר בחוץ. בעבודה המשעממת אך הבטוחה שלהם. אבל זה פשוט לא המקרה בשוק של היום.

עכשיו, כל אחד שיש לו את השאיפות הנכונות, והסבלנות ההכרחית, יכול לסחור בבורסה, ולעשות את זה לפרנסתו, אפילו אם יש לו מעט כסף. נשמע נפלא? אז זהו. שזה לא חלום. זאת מציאות שמלאה באפשרויות זמינות לאנשים שיש להם את הרצון להשקיע את הזמן וללמוד את התחום.

מסחר במניות

עידן חדש של מסחר

השינויים בטכנולוגיה והגדלת אפשרויות המסחר בבורסות הובילו למצב בו חסמי הכניסה לתחום הפכו להיות נמוכים ביותר. בחלק מהמקרים, לא נדרש הון אישי, ובמקרים אחרים יידרש סכום קטן של הון על מנת להתחיל, כדי לסמל את מחויבותכם למסחר.

השווקים מאופיינים בתנודות גבוהות, אך תמיד מתרחש מסחר פתוח איפה שהוא על הגלובוס, ולרוב השווקים האלו ניתן לגשת בקלות יחסית.

כלומר, גם אנשים שיש להם עבודה במשרה מלאה, או שהם עסוקים בגידול ילדים ונשארים בבית, יכולים לבצע מסחר במניות. זה רק עניין של הבנת חוקי המשחק, מציאת השוק הנכון, וההזדמנות המתאימה.

אבל אל תתבלבלו: זה לא אומר שמסחר הוא עסק קל

להיפך. ברוב המקרים קשה מאוד להישאר במסחר במשך זמן רב. כשבוחנים מספר חלופות שונות של מסחר במניות שזמינים היום, תוכלו לראות שאתם יכולים להיכנס לשוק, אבל ההצלחה האולטימטיבית תלויה בכם.

במאמר זה, נבחן את האפשרויות האלו לעומק, כדי לראות מה הן מציעות מבחינת קריירה חכמה חדשה, או אם אתם יכולים להיכנס לתחום פשוט כדי להשיג הכנסה נוספת.

האפשרויות זמינות אם משתחררים מחשיבה מקובעת

אנשים נוטים לחשוב שסוחרים במשרה מלאה, אלו שיש להם תארים מתקדמים גבוהים, ואילן יוחסין שמאפשר להם לעבוד עבור בנקים להשקעות, הם המתאימים בלבד לעיסוק במסחר במניות. אלא שבאותה מידה נפוצה המחשבה כי כדי לסחור אתם צריכים כמויות גדולות של הון על מנת להישאר מספיק זמן בתחום.

זה כנראה נכון שכדי להיכנס לבנק להשקעות או להישאר מספיק זמן על מרצפת המסחר של גופים מוסדיים גדולים, תצטרכו קשרים מתאימים או רקע חינוכי בולט שיבדיל אתכם מאחרים, אבל במאמר זה נתמקד באפשרויות הניצבות בפני האדם הממוצע, עם ניסיון מסחרי נרחב או דליל, שיכול להיכנס לזירה של המסחר וליצור לעצמו עושר, או לפחות לגעת בו.

סחר עצמאי

האפשרות הראשונה, והסיכוי הכי קל הוא להכניס את התחום לחיי היומיום, כלומר, לסחור מהבית. יחד עם זאת, מסחר במניות יום מהבית הוא גם אחת הזירות עתירות ההון. הסיבה לכך היא דרישת ההון המינימאלי עבור סוחר מיועד כסוחר יום.

אתם זקוקים לסכום התחלתי גבוה שחייב להישמר בכל עת. אם החשבון של הסוחר יורד מתחת למינימום, הוא לא יורשה לסחור עד שרמת ההון המינימאלית משוחזרת, או על ידי הפקדת מזומנים או ניירות ערך.

מודעות לשווקים רבים

לכן, סוחרים פוטנציאליים צריכים להיות מודעים לשווקים אחרים הדורשים פחות הון, ושיש להם חסמי כניסה נמוכים יותר. מט"ח או שווקי מטבעות מציעים חלופה כזו. ניתן לפתוח חשבונות עם סכומים קטנים יחסית, ועם המינוף הנכון, להשיג כמות גדולה של הון שניתן לשלוט עליו. שוק זה פתוח מסביב לשעון ובכך מספק חלופה לאלו שאינם יכולים לסחור בשעות השוק הרגילות.

מינוף גבוה פירושו סיכון גבוה יותר, אבל אם לסוחר אין כמות גדולה של הון, עדיין ניתן להיכנס לשוק שמאופיין במחסומים נמוכים מאוד. חינוך עצמי על הסיכונים הכרוכים בבניית תכנית מסחר חזקה הם חובה מוחלטת לפני שנכנסים לכל פעילות מסחר במניות, אבל כשאתם ממונפים מאוד, זה הופך להיות אפילו יותר חשוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *