דיור למשתכן מדריך הרשמה

דיור למשתכן מדריך הרשמה

כיום, כמעט כל אזרח ישראלי יודע כי קיימת – עבור זכאים – האופציה לקנות דירה באחד מהפרויקטים של מחיר למשתכן, פרוייקטים שנבנים בעשור האחרון, בכול רחבי הארץ. פרוייקטים אלה שנוצרו על ידי משרד הבינוי והשיכון – מטרתם לספק לזוגות צעירים ולרוכשי דירה ראשונה את האופציה לרכוש דירה במחיר סביר, תוך קבלת משכנתא באמצעות גיוס הון עצמי נמוך משמעותית ממה שדורשים בנקים מסחריים. 

בכך רבים יכולים לקנות נכס עם הון עצמי התחלתי של 100 אלף שקלים בממוצע, ולהמשיך לשלם על הנכס באמצעות מסלול משכנתא נוח והקלה משמעותית במיסי רכישה. 

אם אתם רוצים להירשם למחיר למשתכן כמו שמציעים בלינק הזה https://zochim.co.il/article/tag/דיור-למשתכן/, כדאי שתדעו מהם הצעדים שיש לבצע בדרך אל הדירה. הנה כמה צעדים שיתחילו ויסכמו את התהליך בצורה קלה: 

בדיקת זכאות

בתחילה יש לבדוק אם אתם זכאים להשתתף בהגרלה ובפרויקט. מי שזכאי יהיו: רווקים מבוגרים מעל גיל 35, זוגות צעירים, נכים בני 21 ומעלה, הורים חד הוריים להם ילד אחד לפחות, ומי שאין לו קרקע או דירה על שמו. 

הרשמה

כעת נכנסים לאתר של המחיר למשתכן או לאתרים אחרים שעוזרים בהרשמה, ובודקים אילו מכרזים קיימים. באתר של משרד השיכון והבינוי- תוכלו למצוא מידע על פרוייקטים חדשים שזמינים להרשמה. ההרשמה נעשית באמצעות מילוי כול הפרטים הרלוונטיים תוך הגשת המסמכים לקבלת תעודת זכאות. 

עוקבים אחרי פרוייקטים

רצוי להירשם לכול הפרויקטים שנחשבים אטרקטיביים עבורכם. בדקו האם ישנה בנייה קרובה לאוזר העבודה שלכם ולמוסדות חינוך של הילדים. בדקו את הפרויקט ונסו לברר אודות הקבלן והיזם. מי שיגיש מועמדות; יקבל באתר פרטים על כול פרויקט. 

הטבות

כדי לקבל הטבות לרכישת הדירה, כדאי לצרף מסמכים כמו תעודת נישואין, תעודת נכה (עם 75 אחוזי נכות לפחות) אישור על חד הוריות ועוד. את התעודות והטפסים יש למלא בסניפים של מגע"ר, הקליקו למידע נוסף

הגשת טפסים

את מילוי הטפסים והגשת הבקשה אפשר למלא דרך הצור קשר של חברות הבנייה שמספקת את הדירות, או באופן ידני בסניפים של אותן חברות בניה. 

קבלת הזכאות

לאחר קבלת הזכאות, יש להחזיק אצבעות ולקוות שתזכו בהגרלה. אם זכיתם, זה הזמן לגשת אל הבנק כדי לבדוק מסלולי משכנתא שיתאימו לצרכים שלכם. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *