תביעות ביטוח

איך להתחיל תביעות ביטוח בצורה נכונה?

 

רבים מתמודדים היום עם הצורך לגשת אל תביעות ביטוח, בין אם זה ביטוח רפואי, נסיעות, רכב ועוד שלל ביטוחים אחרים. היום, כאשר ישנה מודעות רבה כל כך לחשיבות של הביטוח, ויחד עם זאת מודעות גבוהה לפיצויים שמגיעים במקרים רבים, מבוטחים רבים מרגישים כי חברת הביטוח מנסה להתעלם מהמחויבות שלה לתשלום הפיצויים ומנסה להפחית את התשלום ככל הניתן, ולכן פונים לתביעה משפטית.

אם גם אתם צריכים להתחיל בתהליך של תביעות ביטוח, קראו את המאמר הבא ותוכלו לגשת לתהליך מוכנים יותר, ובאופן נכון יותר.

ייעוץ ראשוני

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לעשות לפני שאתם מתחילים בתהליך של תביעות ביטוח הוא הייעוץ הראשוני. פשוט פנו אל עורך דין מנסה ובעל ניסיון בתחום תביעות ביטוח ובקשו ממנו המלצות על המקרה שלכם, ומה לדעתו אתם צריכים לעשות. לעיתים עורך הדין יוכל לומר לכם מראש כי אין לכם עילה לתביעה, וחבל על ההוצאות המשפטיות, ולעיתים הוא יוכל דווקא לתמוך בהם ולסייע לכם להבין מול מה אתם מתמודדים, מה גובה הפיצויים הצפויים ועוד.

כמובן, עדיף להשקיע מספיק זמן בכדי למצוא עורך דין מקצועי ומנוסה באמת בתחום תביעות ביטוח, אדם שיוכל ללוות אתכם גם במקרה ותחליטו להתחיל בתביעה.

מכתב התראה

במקרים בהם מדובר בסכומים שאינם גבוהים מאוד או שאתם או עורך הדין חושבים כי חברת הביטוח תתפשר, כדאי להתחיל קודם כל עם מכתב התראה לפני שאתם מגישים את התביעה. לעיתים מכתב ההתראה יכול לגרום לחברת הביטוח להגיע עמכם לפשרה בכדי להימנע מההוצאות המשפטיות הכלולות בתביעה משפטית, ולכן כדאי להתחיל עם זה לפני שמתחילים הליך משפטי ארוך ומורכב.

הגשתם תביעה? היאזרו בסבלנות!

הגשתם תביעת ביטוח? הדבר הראשון שחשוב שתסגלו לעצמכם הוא סבלנות. תביעות ביטוח יכולות להמשך במשך חודשים ארוכים, ולא מדובר בהליך קצר כלל וכלל. אם אתם רוצים להיות בטוחים כי תגיעו לתוצאות הטובות ביותר עבורכם אל תלחיצו את עורך הדין שלכם, תנו לו לבצע את העבודה שלו והמתינו בסבלנות רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *