השוואת קרנות פנסיה

איך משווים קרנות פנסיה

השוואת קרנות פנסיה

כל אדם אשר מפקיד את כספו לקרן הפנסיה שלו, מקווה כי כספו יצבור רווחים נאים מאוד עד שהוא יגיע לגיל פרישה. לכן, כל אדם חייב לערוך השוואה בין קרנות הפנסיה השונות, על מנת לבחור בסופו של דבר את קרן הפנסיה הרלוונטית לו ביותר.

כיצד תשוו את קרנות הפנסיה?

השוואה בין קרנות הפנסיה אמנם נשמעת כדבר פשוט, אך מדובר בדבר מורכב יותר במציאות. כאשר משווים קרן פנסיה יש להשוות אותה בהתאם לכמה פרמטרים: ראשית כל, יש לבצע השוואה בין התשואות של קרנות הפנסיה השונות. ניתן לעשות זאת באמצעות כלי להשוואת קרנות פנסיה בהשוואה זו יש לבחון ממה מורכבת התשואה של הקרנות. תשואה של קרנות פנסיה מורכבת לרוב ממספר רכיבים: תשואה שמשיגות קרנות פנסיה של אג"ח מיועדות- מדובר בתשואה קבועה וידועה אשר מראש אין הבדל בה בין קרנות הפנסיה השונות. בנוגע לתשואה על שאר ההשקעות החופשיות של קרנות הפנסיה, הרי שמדובר בתשואה שקשורה למיומנות של מנהלי הקרן, אך גם במזל. פרמטר נוסף שיש לתת עליו את הדעת כאשר משווים בין קרנות הפנסיה נוגעת לעודף או גירעון אקטוארי- קרנות הפנסיה מקבלות מבוטחים בהתאם לתנאים מסוימים. כדאי לבחור בקרן שניהול הסיכונים שלה הוא הטוב ביותר. פרמטר נוסף הוא התשואה הדמוגרפית של קריות הפנסיה.

השוואה בין דמי הניהול של קרנות הפנסיה

החברה אשר מנהלת את קרן הפנסיה, גובה מהמבוטחים בקרן פנסיה דמי ניהול בגובה אחוזים שונים. בטרם בוחרים את החברה שתנהל לכם את קרן הפנסיה, יש לבדוק מהו גובה דמי הניהול אותם גובים החברה. כיום, משרד האוצר מעמיד בפני כל אדם את האפשרות להשוות קרני פנסיה בצורה הטובה ביותר באמצעות מערכת חדשה ומשוכללת הקרויה: פנסיהנאט. במערכת זו ניתן לבצע השוואה בין תשואות של קרנות פנסיה שונות, בהתאם למדדים שונים ולתקופות שונות. כל אדם המעוניין להשוות בין קרנות הפנסיה השונות בהתאם לפרמטרים שונים, יכול פשוט להיכנס למערכת הזו ולבדוק בהתאם למדדים שונים וחשובים את התשואה של קרנות הפנסיה השונות. בהתאם לבדיקה זו האדם יכול לבחור את קרן הפנסיה המתאימה לו ביותר שבה הפקדת כספי הפנסיה שלו תניב את מרב הרווחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *