מבחן TOEFT, PTE וIELTS

מה ההבדל בין מבחן TOEFT, PTE וIELTS?

יש סוגים שונים של מבחני רמה באנגלית. רבים ניצבים בפני מבחנים אלו לפני שהם מתקבלים ללימודים או לעבודה מסוימת. המבחן נועד לבחון את היכולות של הנבחן בשפה האנגלית, ובהתאם לכך את ההתאמה שלו לתפקיד או למסלול לימודי מסוים. כדי לבחון את היכולות בשפה האנגלית יש מספר סוגים של מבחנים. בין היתר מוכרים המבחנים TOEFT, PTE או IELTS. לכל מבחן יש מבנה משלו וסגנון מסוים שמאפיין אותו.

מטרת הבחינה והמבחנים הרלוונטיים

לפני הכול חשוב להתייחס למטרת הבחינה שלכם, כלומר – לשם מה אתם מעוניינים לעבור את המבחן המדובר? בפני מי יהיה עליכם להציג את תוצאות הבחינה? יש גופים מסוימים שמקבלים מבחנים מסוג אחד, ואילו עבור גופים אחרים יהיה נכון לבחור מבחן מסוג שונה. כך שההבדל הראשון והמהותי ביותר הוא מטרת הבחינה. וודאו מראש איזה מבחן עליכם לעבור כדי שהתוצאות שלו תהיינה רלוונטיות בעיני מי שעבורו אתם נבחנים.

הידיעות שלכם

כולנו יודעים שיש לשפה אנגלית שתי ווריאציות; אנגלית אמריקאית ואנגלית בריטית. ההבדלים בין השפות רבים הן ברמה ספרותית והן ברמת השיחה היומיומית. הדיאלקט שונה וכן הביטויים השימושיים. לכן חשוב מאוד שכל נבחן ידע לבחור את המבחן הנכון לו בהתאם לידיעות שלו ולהיכרות שלו עם השפה. במידה ואתם למדתם והתנסיתם בשיחה באנגלית בריטית עליכם לבחור מבחן שמתמקד בדיאלקט זה. שכן היכרות זו תועיל לכם כמובן להצליח במבחן, למה לנסות אנגלית בניב אחר, אם הידע שלכם מתבטא בניב אחר?

> קראו גם https://www.yulzari.net/post/מחיר-קורס-פסיכומטרי-המדריך-המלא

אופי המבחן

כמו כן יש הבדלים מבחינת מבנה המבחן. בעוד שיש מבחנים בהם משולבות שאלות מסוגים שונים, יש מבחנים בהם מרבית השאלות הן שאלות בחירה מרובה. בעוד שיש כאלו שיעדיפו לבטא את הידע שלהם בניסוח משפטים ומענה על השאלות, יש כאלו שיעדיפו מבחנים בהם השאלות אמריקאיות, ואין צורך לנסח ולכתוב טקסטים רבים. כמו כן יש להתייחס לרמת ההבנה הנדרשת ולרמת המבחן. שכן יש מבחנים מורכבים יותר שנדרשת רמת ידיעות גבוהה יותר מצד הנבחן. שיו לב להבדלים בין המבחנים השונים ובחרו את הנכון לכם מכולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *