פעילות יצירה לפסח לילדים

פעילות יצירה לפסח לילדים

חג פסח מתקרב אלינו בצעדי ענק! הילדים יוצאים לחופשה לא קצרה, וכדי שלא ייצמדו למסכים או ישנו לכל אורך היום, חשוב להעניק להם מגוון של אפשרויות תעסוקה. אחת הדרכים האידיאליות היא עבודות יצירה! ריכזנו בעבורכם מגוון רעיונות לפעילויות יצירה לכבוד פסח.

פעילות יצירה לפסח לילדים

כרטיסי ברכה

היצירה הבסיסית והשימושית ביותר, היא יצירת כרטיסי ברכה לכבוד החג, כשאת הכרטיסים ניתן להעניק בערב החג לבני המשפחה והחברים. באמצעות שימוש בבריסטולים, תוכלו ליצור מגוון רחב של כרטיסים מרהיבים ומיוחדים. ניתן להיעזר בחומרי יצירה נוספים כמו פייטים, מדבקות, וואשי טייפ וכו', על מנת להכין כרטיסים ייחודיים.

את הבריסטול יש לקפל במרכז, ולעטר אותו כיד הדמיון הטובה, כשניתן לאייר פרפרים, ליצור מסגרת באמצעות וואשי טייפ ולהכין כרטיסים מקוריים ואישיים.

צלחת פסח

כדי להכין צלחת פסח למשחק, יש להצטייד בצלחת חד פעמית, בריסטולים וטושים. חתכו עיגולים מהבריסטולים הצבעוניים, כשעל כל בריסטול יש לכתוב את האלמנטים של צלחת החג: ביצה, זרוע, כרפס, חרוסת, חזרת ומרור. את העיגולים יש לקשט ולהדביק על הצלחת במקומות הייעודיים לכך.

משה בתיבה

סיפורו של משה, וכיצד נמשה מן היאור הוא בין הסיפורים האהובים ביותר על ילדים, ולכן הכנת משה בתיבה זו יצירה נהדרת בעבורם. במקביל להכנה, תוכלו ללמד את הילדים אודות סיפורו של משה ולהעניק להם ידע נוסף. וכיצד נכין את משה בתיבה? ובכן, באמצעות פיסול בפלסטלינה! רכשו פלסטלינה צבעונית, ותנו לילדים ליצור את דמותו הקטנה של משה השוכבת בתוך התיבה. כמו כן, ניתן לפסל את הצמחייה המקיפה את היאור ולהציב את כל האלמנטים על קרטון.

הגדה לפסח

הילדים רוצים לקרוא בערב החג בהגדה שהכינו בעצמם? הדפיסו את המלל של ההגדה, ותנו לילדים לעצב את הדפים כיד הדמיון. לאחר מכן, תוכלו לכרוך את כל הדפים ולאפשר לילדים לעצב את כריכת ההגדה עם חומרי יצירה מדליקים כמו פונפונים, פייטים, וואשי טייפ וכו'.

מובייל פרפרים

יצירה אביבית במיוחד, היא מובייל הפרפרים. כדי ליצור את המובייל יש להצטייד בבריסטולים צבעוניים, טושים, חוט דיג ושיפודים עבים. תחילה, נצייר פרפרים על גבי הבריסטולים ונגזור בהתאם לקווי המתאר. לאחר מכן נוכל לעטר ולקשט את האלמנטים, ולבסוף, נחבר אליהם חוט דיג. את החוט המחובר לפרפרים נקשור לשיפוד הרחב, וכך למעשה נקבל מובייל צבעוני ומיוחד!

כרטיסי הושבה לשולחן הסדר

באמצעות בריסטולים צבעוניים, מדבקות וחומרי יצירה נוספים תוכלו ליצור כרטיסי הושבה לשולחן הסדר, כך כל בני המשפחה ידעו היכן את אמורים לשבת מסביב לשולחן. כתבו תחילה את שם האורח על גבי הכרטיס, ורק לאחר מכן תוכלו לעצב אותו, לצבוע ולהדביק אלמנטים ייחודיים.

 

חג פסח הוא בין החגים המיוחדים ביותר בין חגי ישראל. כדי להעביר את החג על הצד הטוב ביותר, תוכלו לרכוש מגוון רחב של חומרי יצירה, וליצור יחד עם הילדים יצירות שונות באווירת החג. חג שמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *