שעוני יוקרה

כבר קניתם שעון יוקרתי?

עוד בימי קדם עקב האדם אחר הזמן. בתחילה היו אלה שעוני שמש גדולים שכללו מקל ארוך באמצעם, ובעזרתהצל שהטיל ניתן היה לעקוב אחר מיקום השמש בשמים. ישנו גם שעון החול המיועד למדוד פרקי זמן קצובים. אך אם יש שעון הקורץ לנו במיוחד הוא שעון היד, שכן הוא מאפשר לנו לעקוב אחר הזמן בכל מקום שבו אנו נמצאים. היום קיים ביקוש רב יותר לשעונים יוקרתיים שלא רק מראים את השעה המדויקת, אלא עוזרים לבעליהם להיראות טוב יותר.

שעוני יוקרה

אז מה הופך שעון ליוקרתי

כדי לבחור שעוני יוקרה, חשוב לבחון כמה מאפיינים:

  • החומרים שמהם עשויים השעון – בניגוד לשעונים הרגלים שהרצועה שלהם עשויה מפלסטיק, הרצועות של השעונים האיכותיים עשויות ממתכות חזקות ואסתטיות כמו זהב או כסף.
  • המנגנון – מנגנוני השעונים נחלקים לשני סוגים: מנגנוני קוורץ ואוטומטיים. מנגנון קוורץ נחשב ליוקרתי פחות, והוא מככב בעיקר בקרב השעונים הפשוטים. זאת לעומת המנגנון האוטומטי המאפיין יותר שעונים יוקרתיים. שעונים שיש להם מנגנון כזה מופעלים על ידי אנרגיה חשמלית.
  • ארץ השעונים – לא לחינם משמש הביטוי "שעון שוויצרי" לציון דייקנות רבה. השעונים השוויצריים נחשבים עד היום לאיכותיים ויוקרתיים, והם מבוקשים בארץ ובעולם.
  • דור של שעונים – לשעון יוקרתי היסטוריה ענפה ומורשת גדולה. השעון הוא כמו יין, הוא משתבח לאורך השנים. אבל בניגוד ליין הנותר עומד במקומו, את השעון דואגים לשדרג בכל עת.
  • שעון מושך עין – אי אפשר שלא לשים לב לשעון יוקרה. גם אנשים שאינם מבינים דבר בשעונים יכולים להבחין בשעון יוצא דופן שלא ראו כדוגמתו. כך שבפעם הבאה שאתם נתקלים באדם העונד שעון בלתי שגרתי, דעו כי מדובר בשעון יוקרה מעוצב.
  • המסר שמעביר השעון – שעון יוקרה נועד לשדר מסר לסביבה: אלגנטיות, ייצוגיות, רצינות, סולידיות או כל מסר אחר שתרצו לבחון.

כך נשמור על השעון

קיבלתם שעון יוקרה ליום ההולדת? זה הזמן לשמור עליו מכל משמר. כדי ששעון זה ישמש אתכם לטווח ארוך, חשוב לשמור עליו מפני מכות וחבטות, להקפיד לצחצח בעדינות את השעון ולנקות אותו מהאבק המצטבר ולשמור את השעון במקום בטוח כאשר אינכם עונדים אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *