זיפות גגות לעבור חורף בשקט

חודשי החורף בישראל הם אולי מעטים אך באזורים רבים בארץ הם יכולים להיות מאתגרים במיוחד. להוציא לרגע מהמשוואה את הקור שיכול להיות בעיקר בלילות והעובדה שבתים ללא בידוד טוב עשויים לסבול מקור רציני במיוחד, הרי שבתים רבים בישראל שלא דאגו לזיפות הגג לפני החורף עשויים לסבול מנזילות ורטיבות שעשויים לגרום לאי נעימות רבה.

מדוע חשוב לזפת את הגג?

הזיפות של גג הוא פעולה חיונית לחורף שקט, לפחות מבחינת רטיבות ונזילות. כאמור גג העשוי בטון או מורכב מרעפים, חשוב מאוד לאטום לפני חודשי החורף. כאשר מדובר בגג שטוח העשוי מבטון כדאי לדעת שלאורך השנים הבטון נסדק, מתבלה ועשוי במקרים מסוימים אפילו להתמוטט. הסדקים וההיחלשות של הבטון נוצרים לאורך הזמן גם מהשמש החמה והטמפרטורה החמה בחודשי הקיץ וגם כמובן מהמים הרבים היורדים על הגג מגשמי החורף. לאט לאט המים חודרים את הבטון ויוצרים חורים וסדקים והם יכול לחלחל ולהגיע עד פנים הבית. במקרים גרועים יכולים לגרום לתקרה להתמוטט חס וחלילה. כמו כן המים המחלחלים אל הקירות והתקרה עשויים לגרום להצטברות של עובש וחיידקים שונים.

כל כמה זמן נהוג לזפת את הגג ומתי בדרך כלל מומלץ לבצע את הזיפות?

בדרך כלל נהוג לזפת את הגג אחת לכמה שנים ולבצע את הזיפות לפני החורף. את הזיפות מבצעים באמצעות זפת חמה. לאחר שמחממים אותה לטמפרטורה מסוימת היא הופכת להיות גמישה וצמיגית ואז ניתן למרוח אותה על הגג ולהדק אותה בצורה טובה ומקצועית שתסתום את החורים והסדקים ותייצר שכבת הגנה לגג ותמנע מהגשמים לחלחל אל תוך הבית. כמו כן איטום הגג עוזר גם בבידוד החום והקור במהלך השנה אל תוך הבית. חשוב לאפשר לחברה מקצועית לבצע את העבודה שתעמוד בתקנים הנדרשים ותעבוד בצורה בטוחה כמובן.

אולי יעניין אותך גם סיוד גגות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *