התנגדות להיתר בניה

התנגדות להיתר בניה – איך להגיש את ההתנגדות בצורה היעילה

מתן היתר בניה עשוי לפגוע בזכויות שונות של הציבור הרחב. משום כך, אם צצה תוכנית בנייה כזאת או אחרת, מחויבות הרשויות לפרסם את התוכנית ואת היתר הבניה שאושר. המטרה היא לאפשר להגיש התנגדות להיתר בניה. את קיומו של היתר, לצורך הגשת התנגדות, ניתן למצוא בפרסומי עיתונות, במודעות שתולה הרשות סמוך לנכס שניתן לו היתר וגם בהודעות שמגיעות בדיוור, עבור בעלי נכסים סמוכים.

לפני ההתנגדות, להבין מה אומר ההיתר

על מנת להגיש התנגדות להיתר בניה בצורה יעילה, יש להבין תחילה מה בעצם אומר ההיתר. יתכן שההיתר לא צפוי להפריע לבעלי נכסים סמוכים או לתושבי הסביבה אך יתכן שכן. בכדי להבין מה אומר ההיתר נהוג לפנות לעורכי דין המתמחים בתחום הנדל"ן, לרבות הגשת בקשות להיתרי בניה והגשת התנגדויות כאמור. במידת הצורך, עורך הדין מנהל תכתובת עם ועדה מקומית לתכנון הבניה ויכול לקבל לידיו מסמכים שונים הרלוונטית להבנת הדברים.

הגשת התנגדות בסיוע עורך דין

הגשת התנגדות להיתר בניה מתבצעת על פי רוב על ידי עו"ד תכנון ובניה , אשר מצרף להתנגדות חוות דעת לפי הצורך. כך לדוגמא חוות דעת של אדריכל מומחה או של שמאי מקרקעין וכיוצא בזה. יש להציג את הטענות השונות, על בסיס נימוקים ראויים. לדוגמא, חוות הדעת תוכל לטעון ואף להראות כיצד מימוש היתר הבניה יפגע בערכם של נכסים סמוכים. חוות דעת תוכל לטעון ולהראות כיצד נפגעות זכויות שונות של בעלי נכסים סמוכים. ראוי לציין כי הגשת התנגדות עשויה לעיתים לפתוח ערוץ של הידברות עם מגיש הבקשה להיתר בניה. כלומר, לרשות המתנגדים עומדת אפשרות להגיע לעמק השווה, אפילו אם היתר הבניה לא יתבטל לחלוטין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *