דירה למכירה

דירה למכירה

דירה למכירה

מי שמחליט להעמיד את דירתו למכירה מתלבט אם לפרסם ולמכור לבד, או להשתמש בשירתי תיווך.

הגורם המרכזי בהחלטה הוא העובדה שדמי התיווך הם בשיעור % 2 משווי הדירה, מדובר בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולכן בעלי הנכסים מעדיפים להימנע מכך.

דירה למכירה

המוכרים מבצעים כמה שיטות של מכירה כדי למכור את הדירה, מפרסמים דירה למכירה בעיתונות המקומית, באתרי האינטרנט ובמקרים רבים תולים שלט על המרפסת, או על הקיר החיצוני של המבנה.

עם הזמן מתחילים להתקשר לקוחות פוטנציאלים, הם שואלים כמה שאלות כמו מהי העלות ובהמשך מקצם מגיעים לראות את הדירה ואחרים יורדים מהעניין.

בעלי הנכס דואגים שהבית יהיה תמיד נקי ומסודר כי כל הזמן מגיעים אנשים זרים המעוניינים לראות דירה למכירה ולהתרשם מגודלה, רמת האבזור ומהנראות שלה.

יש לקוחות שמעוניינים לבדוק את האפשרות להתגמש במחיר ואחרים הולכים כי הדירה אינה נראית להם. כך מתנהלים המוכרים במשך שבועות או חודשים עד שבסופו של דבר מגיע לקוח רציני שמעונין בנכס למגורים או להשקעה.

משא ומתן למכירת הדירה

הצדדים מנהלים משא ומתן על הנקודות האקוטיות כמו העלות לרכישת הדירה, לוח התשלומים שיתאים גם למוכר כיוון שגם הוא אמור לשלם לדירה החדשה שרכש, כך שזוהי עבודת שרשרת בעלת השלכות בכל שינוי קטן.

לעומת זאת, אם הלקוח מעדיף לבצע את מכירת הדירה באמצעות מתווך. הוא זה שמבצע את הסינון הראשוני, מגיע עם הלקוחות רק במועד שנוח לבעל הדירה ומעביר ללקוח את כל המידע הדרוש על הדירה. מנהל את כל המשא ומתן ומסייע מאד לשני הצדדים כדי שיגיעו להבנות בכל הסעיפים הבעייתיים, יתגברו על המכשולים ויוכלו לצאת לדרך חדשה הכוללת חתימה על חוזה מכירת הדירה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *