טיפול רגשי לדתיים

טיפול רגשי לדתיים – כך זה יכול לעזור לכם

הדתיים כמו אנשים רבים באוכלוסייה החילונית זקוקים מעת לעת לתמיכה ולטיפולים רגשיים עקב נסיבות שונות הקשורות לחייהם.

טיפול רגשי לדתיים

הצביון הדתי הופך את המגזר הדתי לבועה. לא תמיד האוכלוסייה הדתית מודעת לדברים אשר קורים מחוץ לקהילה שלהם אם הם לא מעורים מספיק בחיי החברה וכלל ההתנהגות ברמה הארצית, קראו בהרחבה באתר.

מעבר לכך, חיי המשפחה במגזר הדתי ביום יום הם ייחודיים ולכן מטפל המגיע גם הוא ממגזר זה יכול ליצור הבנה מקסימלית עם המטופל כיוון שהם משדרים שניהם על תדר זהה.

קיימת סבירות שמטפל חילוני לא יבין לעומק מקרים שונים שקרו במהלך חייו של האדם הדתי כיוון שהוא לא מכיר לעומק את צורת ההתנהלות של ציבור זה וגם מטפל דתי לא יזדהה במאת האחוזים עם נושאים חילוניים רבים.

החיבור בין המטופל למטפל

למטופל דתי קל הרבה יותר להיפתח במהלך טיפול לדתיים. לאחר שהם הכירו ויש הבנה הדדית בניהם המטופל יכול לספר בחופשיות דברים שקרו לו, דברים שמפריעים לו, מחשבות, תלונות, תחושות, סערות העוברות בראשו ועוד.

הוא גם מדבר על הרצונות והמאוויים שלו בתחומים שונים, משפחתיים, לימודים, עבודה, חברים ועוד​למטפל הדתי קל הרבה יותר להבין את קו החשיבה של מטופל זה כיוון שהוא מכיר את המקום ממנו הוא צמח, דפוס הלימודים והערכים המשפחתיים, אשר הובילו אותו לאן שהגיע.

מתוך האמונה העמוקה המטופל משתף את המטפל בהתלבטויות שונות שלו הקשורות במקרים רבים גם להלך החיים הדתי מול החילוני ולתפיסת העולם אשר לא תמיד מובנת לו ולכן הוא זקוק לחיזוקים הבהרות ומציאת תוואי הדרך הנכון ביותר עבורו.

גם במגזר הדתי קיימים זרמים רבים ולכן חשוב שהמטפל יכיר זרם זה מקרוב או ישתייך אליו כיוון שקיימות הרבה מאד דקויות אשר מבדילות בין הקהילות השונות.

הנקודה החשובה ביותר היא בסיס האמון אשר נבנה במהלך הטיפולים בין המטופל למטפל ואשר מעניק המשכיות ורצון לקדם את התהליך כדי להגיע לתוצאות אשר חשובות מאד לחיי היום יום של כל מטופל ולמען עתידו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *