תחליפי חלבון לספורטאים

אבקות חלבון או גיינרים?

ספורטאים רבים, הן מקצועיים והן חובבנים, משתמשים באבקות חלבון למיניהן או בגיינרים בתור תוספי תזונה שיאפשרו להם להגדיל מרכיבים שונים שהם צריכים עם זה בשביל לפתח שרירים ועם זה בשביל להחזיר לעצמם מרכיבים שהם מאבדים בזמן שהם עושים פעילות ספורטיבית.

יש הבדל בין אבקות חלבון לבין גיינר, ספורטאים רבים משתמשים בשניהם ויש מי שבוחר להשתמש רק באחד מהם. אבקת חלבון כשמה כן היא, זו אבקה שאמורה לתת לגוף את החלבון שחסר לו. כשאנחנו עושים פעילות ספורטיבית אנחנו זקוקים לחלבונים לצורך בניית מסת השריר. לא ניתן לאכול חלבונים בצורה אחרת, קרי דרך ביצים או בשר בלי הפסקה, ראשית זה לא בריא, שנית זה מעלה במשקל. לכן משתמשים באבקת חלבון. לוקחים כמות מסוימת של אבקה שהיא מזוקקת חלבון בלבד. למידע נוסף על אתר פארם סטור.

גיינר לעומת זאת הוא שיק שנועד למסה של הגוף, גיינר מכיל חומרים שונים, כולל ביצים, גרנולה, אגוזים, חלב, קרח, הכל טבעוני או אורגני, הכל בריא מאוד, וביחד הם יוצרים שיק שהרעיון שלו שהוא מחליף ארוחה. כלומר במקום לאכול מזון, פשוט שותים שייק. זה לא תמיד טעים באותה מידה אך זה הרבה יותר בריא כי השיק מורכב אך ורק מחומרים בריאים וטבעיים. יש להדגיש שמי שלא שותה חלב יכול לשתות חלב סויה, למרות שקיים ויכוח האם זה איכותי באותה מידה.

מה שכן בשביל לדעת מה המידות שיש להשתמש בהן, אז רצוי לבדוק זאת בהתאם למשקל הגוף וכן לערך של הפעילויות הספורטיבית שאתם עושים. לשם כך יש להתייעץ עם מומחים בנושא הן של תזונה והן של פעילויות ספורטיביות מהסוג שאתם מבצעים.

יש לציין שהרבה מאוד ספורטאים לא בוחרים בין אבקת חלבון לגיינר אלא משתמשים בשניהם מסיבות שונות, מצד שני יש ספורטאים רבים שלא זקוקים לכך, הם צורכים תוספי תזונה אחרים שיכולים להקל עליהם. כאן המקום לומר, לא כל מי שעושה ספורט חייב להשתמש בכלים שמוצעים כאן. אנשים שזה עתה התחילו לרוץ או לעשות פעילויות אחרות, יכולים בינתיים להסתפק בתזונה רגילה ובריאה. ייתכן מאוד שעם הזמן, במידה ויגבירו את הקצב ויעלו הילוך בכל הקשור לפעילויות הספורטיבית, אז הם יצטרכו גם להשתמש בחומרים אלו.

לסיום, אם אתם רוצים להיעזר באבקת חלבון או גיינר, מומלץ מאוד להתייעץ קודם לכן עם אנשי מקצוע, לבחון אם זה מתאים לכם ועונה על הצרכים שלכם ורק אז להשתמש בהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *