היטאצ'י היקוקי

צילום צנרת ביוב בעזרת טכנולוגיה מתקדמת

צנרת הביוב היא צנרת ארוכה מאד במיוחד אם מדובר בבניינים רבי קומות. כאשר נוצרת תקלה או כאשר יש סתימה, הדיירים מחפשים דרכים חדשניות, כדי למנוע את הצורך בהריסה של קירות.

פריצה טכנולוגית בתחום האינסטלציה

אחת השיטות המתוחכמות ביותר היא צילום צנרת הביוב תוך שימוש במצלמה החודרת פנימה לתוך הצינור באמצעות מוט קידוח ייעודי לכך, אשר חודר לצינור ומצלם את כל הדרך עד שהוא קולט את החסימה.

לאחר שאיש המקצוע רואה את הצילומים, הוא מבין מהי הבעיה ומבצע את הטיפול הנדרש כדי לפתור את הבעיה.

טיפול בחסימה בצנרת הביוב

חסימה עלולה להיות חפץ שנפל פנימה, חבילה של מגבונים שאינה נספגת או שורשים של עץ שצמחו לתוך הצינור. בכל אחד מהמקרים הללו מפעילים שוב את מוט הקידוח כאשר בראשו קיימת דיזה. מחדירים את הצינור פנימה וכשהוא מגיע לאזור החסימה מופעל לחץ מים בעוצמה אדירה. הדיזה מסתובבת וחותכת תוך כדי ערבול המים את החסימה. בדרך זו תוך פרק זמן קצר ובזכות הפעולה מאסיבית החסימה כבר לא קיימת, אם מדובר בשורשי עץ, הם נחתכים ומוזרמים לכיוון היציאה מצינור הביוב.

ההבדל של השיטה החדשה מול השיטה הישנה

בשיטה הישנה היו מזמינים ביובית שרוקנה את כל הצינור באמצעות לחץ מים כדי לשחרר את הסתימה או לחלופין היה צורך לשבור קיר במיקום מסוים בהתאם לממצאים של המצלמה הטרמית. לאחר מכן היה צורך לגלות את הצינור ולהוציא את החסימה באמצעות מוט או בדרך ידנית. פעולה זו הצריכה גם תיקון הצינור לאחר החיתוך שלו, כדי לגלות את החסימה ולטפל בה.

בדרך החדשה אין כל הרס, המוט הייחודי מבצע את כל העבודה לשחרור החסימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *