best Jewish charities

best Jewish charities

 

בקהילות רבות אנחנו יכולים למצוא, גופים שונים אשר הוקמו על מנת לעזור לאנשי הקהילה וכן לאנשים מחוץ לקהילה אשר זקוקים לעזרה. דוגמא טובה אנחנו יכולים לראות במגזר החרדי, שם מקובל להקים ארגונים ועמותות אשר מיועדות לעזור לנזקקים מתוך הקהל הרחב, בין אם מדובר באנשים שזקוקים לאוכל, ביגוד, ריהוט או לאמצעים אחרים, כגון מעונות יום, צהרונים, ועוד.

דוגמא טובה לארגון שכזה הוא צדקה וחסד, ארגון שקיים זה מספר שנים ושם לו למטרה לעזור לכל אדם ולכל משפחה נזקקת. בין היתר הארגון דואג לספק אוכל, ביגוד, ריהוט, וכן הוא הקים בתי ספר, מעונות יום, צהרונים, תוכניות לילדים לזמן שאחרי הלימודים, ועוד.

ארגון צדקה וחסד, כמו ארגונים רבים אחרים, מתבסס על מתנדבים שפועלים במסגרתו במשך כל ימות השנה, כאשר בתקופת החגים הארגון דואג לגייס מתנדבים נוספים שיוכלו לעזור, הן בגיוס תרומות, בגיוס אוכל ובגדים, וכן בהעברתם אל הנזקקים וכן בכל מה שקשור להכנת ארוחות חג ועוד, best Jewish charities.

ארגון צדקה וחסד, פועל בקרב האוכלוסייה החרדית, אך לא רק בקרבה. כל מי שמגיע אל סניפי הארגון זוכה לעזרה. הארגון פועל בקרב נזקקים מכל שכבות האוכלוסייה וכן בקרב משפחות שנזקקות לעזרה. חשוב להבהיר, העזרה איננה רק חומרית, היא לא מתבססת רק על כסף, מזון וביגוד אלא הרבה מעבר לכך, אנחנו יכולים לראות זאת למשל, דרך מעונות יום, בתי ספר ועוד.

best Jewish charities

בדומה לארגונים אחרים שפועלים, הן בקרב המגזר החרדי והן בכלל, הרי שארגון צדקה וחסד מגייס את תרומותיו מקרב כל האוכלוסייה, כמו כן הוא מגייס את תרומותיו הן מקרב הציבור הישראלי וכן מקרב יהודים שמתגוררים בחו"ל. מה שמניע את הארגון זה לעזור לכמה שיותר אנשים ולא להשאיר אף אחד מאחור.

המוטו של ארגון זה מבוסס על מונחים מוכרים ביהדות כמו כולם ערבים זה לזה, המציל נפש אחת מציל עולם ומלואו וכן על המשמעות של תיקון עולם. מבחינת ארגון זה כמו מבחינת ארגונים אחרים, ברגע שעוזר לאדם נזקק, משפחה או ילד, מאפשרים להם להתקדם, ללמוד ולהתפרנס בכבוד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *