צילום תרמי – הדרך הקצרה והיעילה לאיתור נזילות מים

צילום תרמי הוא כלי עבודה חיוני ורב עוצמה המסייע לאיתור מדויק של מקורות הנזילה. הצילום התרמי פועל על קרני אינפרא אדומות הממירות את הבדלי הטמפרטורה בקירות לצבעים שונים. אינסטלאטור מיומן היודע להפעיל את המצלמה התרמית ולקרוא נכון את מפת הצבעים יצליח לאתר כל נזילה בכל מקום בלי לשבור קירות ולגרום להרס מיותר.hand-1030563_1280

צילום תרמי – איך זה עובד?

צילום תרמי הוא צילום מיוחד המתבצע באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה הפועלת על קרני אינפרא אדומות יודעת לזהות את הבדלי הטמפרטורות בקיר ולמפות את הקיר לאזורים חמים ולאזורים קרים. זיהוי של האזורים הקרים בקיר מאפשר לאתר את המקומות שבהם יש נזילות של מים "המקררות" את הטמפרטורה של הקירות.

 גם אם סימני הרטיבות נראים במקום מסוים בקיר, אין זה אומר שזהו מקור הנזילה. במקרים רבים מקור הנזילה נמצא במקום מרוחק ורק כאן מצאו המים דרך קלה להתפרץ.

האינסטלאטור המצויד במצלמה תרמית עובר אתה לאורך הקירות ומעל המרצפות ועוקב אחרי הנתונים שמשדרת המצלמה למסך מיוחד. כאשר הוא מזהה אזורים עם טמפרטורה נמוכה הוא יכול לטפל בהם טיפול נקודתי במינימום של הרס.

מצלמה תרמית היא ציוד חובה לכל בעל מקצוע העוסק בתחום של איתור וטיפול בבעיות של נזילת מים, אך המצלמה לבד אינה מספיקה כדי לאתר נכון את מקור הנזילה. רק איש מקצועי שעבר הכשרה ייחודית ויודע איך להפעיל את המצלמה ולקרוא נכון את הנתונים שהיא מעבירה, ידע להסיק את המסקנות הנכונות ולאתר את נזילות המים ברמת דיוק גבוהה.

צילום תרמי – ארבע יתרונות במצלמה אחתwall-1767620_960_720

  • המצלמה התרמית יודעת לזהות נזילות מים סמויות בכל מקום, בתוך הקירות, בתקרה, בצנרת העוברת מתחת לרצפה וגם במקומות שאליהם הגישה אינה קלה ונוחה.
  • בעבר כדי לאתר את הנזילות היו  אנשי המקצוע פועלים בשיטת הניסוי והטעייה. הם ניסו להעריך היכן נמצא המקור לנזילה וכדי לאמת את ההערכה שלהם הם שברו קירות והרימו מרצפות. לעתים רבות ההערכות היו שגויות, ובדרך לאיתור הנזילה נגרם נזק רב ומיותר. כיום הצילום התרמי מספק רמת דיוק של למעלה מתשעים וחמישה אחוז של איתור מקום הנזילה ללא צורך בשבירת קירות, בגרימת נזקים ובהוצאות כספיות גבוהות.
  • הצילום התרמי ממזער נזקים וחוסך זמן  וכסף יקר. הודות לעובדה שהמצלמה התרמית מאתרת במהירות ובדייקנות את מקור הנזילה, אין צורך להמתין ואפשר להתחיל מיד בטיפול בתקלה. טיפול מהיר ימנע נזקים לרכוש, בעיות של עובש,  בעיות של בידוד בקירות, פגיעה בתשתיות המבנה והוצאות כספיות מיותרות.
  • הצילום במצלמה תרמית מצליח לאתר נזילות עוד לפני שהגיעו הסימנים המעידים על נזילה. בבתים ישנים מומלץ לבצע טיפול מונע לאיתור של הנזילות באמצעות מצלמה תרמית אחת לשנה כדבר שבשגרה כדי לאתר את הנזילות רגע לפני שהנזילות הקטנות הופכות לנזילות גדולות וגורמות לנזקים כבדים.

 לסיכום, המצלמה התרמית גרמה למהפכה בתחום איתור הנזילות. מהיום אין צורך בהרס של קירות ומרצפות כדי למצוא את המקור לנזילות, באמצעות המצלמה התרמית אפשר להגיע לרמת דיוק גבוהה באיתור כל נזילה, לטפל מיד בבעיות ולמנוע עוגמת נפש, נזקים והוצאות כספיות גבוהות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *