חומרי איטום- דווקא בקיץ

איך להתמצא בעולם הנדל"ן?

כולם יודעים שנדל"ן מהווה דרך עקלקלה ומבטיחה, דרך רעועה אך רווחית, ועל כן אנשים רבים שמחזיקים בסכום נזיל, בוחרים לא פעם להיפרד מהבנק ולחבור אל עולם הנדל"ן, מתוך מטרה לאפשר לכסף לעשות עוד כסף. עם זאת, אין נוסחה אחת, אין ערבויות להצלחה, אין מהלך מבריק ללא שולי סכנה ובאופן כללי מדובר בתחום מרתק ודינמי, ועל כן בכדי לפעול נכון, יש להבין את חוקי המשחק ולהישאר מעודכנים. אי לכך מי שחשוב לו להתמצא בתחום, צריך להכיר מגוון מקורות מידע.

עולם הנדל"ן

מילון מונחים

ראשית נציין שממש כפי שעולם הנדל"ן מכיל מערכת חוקים פנימית ויש מגוון אנשים שמושכים בחוטים, כך גם קיימים אינספור מושגים שאינם מוכרים לאדם מהשורה. לאור הדברים אם מראש שואפים ליישר קו, הרי שנמצא ברשת מילון מונחים שמאפשר לקבל מענה מידי. שנדגים? ובכן אם לצורך הדוגמה קוראים חדשות נדל"ן ולא מבינים כיצד "גורם יעיל" או "הלוואת בלון" מהווים חלק מהמשוואה, הרי שהיצמדות למילון מקצועי תפתור את הבעיה.

אתרים ופורומים מקצועיים

אין כמו לחבור אל מאגר מידע של בעלי מקצוע אשר עובדים ונושמים את התחום לאורך זמן, ועל כן מומלץ למצוא בין שניים לשלושה כתובות מבטיחות ולהיצמד אליהן, כתובת כגון אתר של חברת נדל"ן מובילה, בו ניתן ללמוד אודות ניהול השקעות, להתעדכן לגבי אירועים שנערכים בתחום וכדומה. באותה נשימה נציין שלצד אתרים מקצועיים, גם קיימים ברשת פורומים שמפתיעים לטובה, הן ברמת היעילות והן ברמת המקצועיות.

מהדורות דיגיטליות

יש מגוון מגזינים שעוסקים בתחום הכלכלה, כגון "ישראל בורסה", "כלכליסט", "גלובס", "מרכז הנדל"ן" "NadlanCom" ועוד טובים נוספים. מכאן שאם מבקשים מדי חודש להתעדכן בנעשה – בחידושים, בטרנדים ובמגמות החדשות, הרי כל שצריך לעשות הנו מנוי (או לחלופין להיכנס לאתר הייעודי ברשת). כמו כן, חלק מהמגזינים מוציאים מהדורות דיגיטליות חינמיות. מה עדיף? ובכן לצד העובדה שמנוי עולה כסף, גם ישנו יתרון מובהק – עותק מודפס מגדיל את רמת ההתחייבות לעלעל במגזין (ולו כי שילמתם עליו), ואף עותק פיזי מייצר רושם טוב, אם כשנפגשים עם לקוח ואם כשנפגשים עם יועץ מהתחום.

יועץ נדל"ן

נחשפתם לחומר רב, קיבלתם טיפים, יש לכם סכום זמין ואתם צמאים לעשות מהלך, אך אינכם עומדים לבצע דבר טרם תבינו בדיוק במה מדובר? צודקים – עם כסף לא משחקים! העובדה שקיים מידע רב שמקיף מכל עבר אינה מספיקה, ועל כן אין תחליף לדעה מקצועית שבוחנת את סך התמונה אחד לאחד. אי לכך חשוב להיוועץ ביועץ נדל"ן. יועץ נדל"ן יסייע לנתח את העסקה כראוי, הן מבחינת מיקום, מצב השוק וגובה המחיר והן מבחינת תכניות פיתוח עתידיות, מגמה נוכחית ותשואה הגיונית. בנוסף יועץ נדל"ן עשוי לסייע למצוא את העסקה הבאה ואף לתפור אחת מנקודת ההתחלה. פה נציין שעל מנת להפיק כל זאת, חשוב לבחור את היועץ כהלכה, וכאן יש מקום של כבוד לרזומה וניסיון.

קורסים נקודתיים

מבקשים לעסוק בנדל"ן, או פשוט להרוויח באמצעותו? אתם מסוג האנשים שמבקשים שליטה ולבצע בעצמכם את שיעורי הבית? ובכן נראה שגם אתם כבר יודעים שקיימים קורסים בתחום. קורסים אלו לרוב יהיו קצרים וממוקדים, ובכול פעם יתמקדו בנושא אחר (קורס השקעה, קורס תיווך, קורס תמ"א וכדומה). עוד חשוב לציין שכאשר פונים לקורס בתחום, אתם מקיפים את עצמכם בסביבה מעודכנת ומתעניינת, כך שהרבה יותר קל להישאר חלק מהתמונה.

הבטחה לצד סכנה

הנדל"ן הוא העבר והעתיד, הנדל"ן הוא הבטחה לצד סכנה. אם רק תישארו מעודכנים ותחברו לגופים הנכונים, גם אתם עשויים להיות בצד של המרוויחים, כאשר מראש נציין שאין עסקאות שהן לגמרי נטולות סיכונים, אך החוכמה היא להבין כיצד לנטר ולמזער כהלכה. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *