הלוואה כנגד נכס – מה זה אומר?

אחת הבעיות שאנשים רבים מתמודדים איתה היא, חוסר יכולת לקבל הלוואה מהבנק. זו בעיה אשר נפוצה בקרב קבוצה שנקראת "מסורבי בנק".

מסורבי בנק, הם אנשים שאין להם יכולת כלכלית לעמוד בהלוואה, ובמקרים רבים זה נובע בגלל חובות מוכרים, מינוס גדול בבנק, היעדר חסכונות או אמצעים פיננסיים אחרים שיכולים לעזור להם בהחזר ההלוואה.

הפתרון עבור קבוצה זו של אנשים, היא לפנות לגוף חוץ בנקאי שיהיה מוכן להעניק להם הלוואה. במקרים רבים, אותם גופים מוכנים לעשות זאת בתנאים שונים. אחד התנאים הוא, מתן הלוואה כנגד נכס. כלומר, הגוף מספק הלוואה ללווה, והוא מעמיד את הנכס שלו כערבון להחזר ההלוואה. בצורה כזו, אם ההלוואה איננה מוחזרת בתקופת הזמן המוסכמת בין הצדדים, אז הגוף יקבל את הנכס בתמורה.

לפני שנסביר מה ההיגיון שעומד מאחורי עסקה שכזו, צריך לומר שלא תמיד זה נכון לבקש הלוואה כנגד נכס, שכן הסיכון יכול להיות מאוד משמעותי. אם יש אפשרות כלכלית סבירה להחזר ההלוואה, אז הרבה יותר משתלם לקחת אותה בתנאים כאלה.

מה ההיגיון של הלוואה מסוג זה

מצד אחד, הלווה בטוח ביכולות שלו להחזיר את ההלוואה ולכן הוא מוכן להעמיד את הנכס שלו מולה. מצד שני, אותו גוף שנותן לו את ההלוואה, מוכן לקחת את הסיכון שהוא לא יראה את הכסף, אך כן יקבל נכס כערובה.

שני הצדדים גם יכולים גם להגיע להסכמות שונות, אשר ימנעו מצב שהלווה יאבד את הנכס לגמרי, אלא יוכל להשתמש בו בתנאים שונים, גם אם הוא לא מחזיר את ההלוואה.

חשוב לציין, בכל מקרה לא מדובר בסכומים גדולים. בהחלט ייתכן, שהלווה יבקש סכום קטן יחסית של עשרות אלפי שקלים להלוואה, ואם לא יעמוד בה, חלק מהבעלות על הנכס, יעבור לגוף המלווה.

המידע באדיבות קרן תמר השקעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *