מה זה מונורקס? הכול על שליכט

מונורקס הוא טיח מינרלי צבעוני אשר נמרח בשכבה אחת על הקירות. ייחודו הוא בכך שהוא עמיד בפני פגעי מזג האוויר. הוא מבצע כמה פעולות כמו איטום ויצירת קיר נושם ובעל גימור בטקסטורה יפהפייה. מונורקס קיים בצבעים הבסיסיים ויש גם אפשרות להזמין צבעים מיוחדים בהזמנה מיוחדת על פי הצבעים הקיימים בספקטרום הגוונים. 

משך השימוש הוא שנה מתאריך הייצור, אם החומר נשמר באריזתו המקורית ואוחסן כראוי ללא כפור.

הכנה למריחה של הטיח 

לפני ביצוע השליכט יש לוודא שהקיר בוצע בבטון אשר תואם את התקן הישראלי. כמו כן שהוא ישר ומפולס, שאין בו בליטות, אבק, חוטי קשירה, שכבות חלשות או כל חומר אחר שצמוד לקיר ואינו מאפשר מריחה ישירה של טיח תרמי על הקיר.

אם מדובר בתשתית של יציקת בטון שיש בה ספיגה נמוכה מורחים על כל הקיר מדלל מאפשרים לו להתייבש במשך יממה או שתי יממות ורק לאחר מכן מורחבים שכבה של שליכט, מורחים רשת חיזוק במיקומים שבהם נפגשות התשתיות וזאת בהתאם לכתב הכמויות של הפרויקט.

מידע על מונורקס

השליכט כולל צמנט, פיגמנטים מינרליים, סיד, תוספים, קלציום וחולות סליקה. כדי לעבוד עם החומר יש להוסיף מים ביחס של 7.5-6.5 ליטר לכל שק שמשקלו הוא שלושים קילוגרם ולאחר מכן לבצע ערבול במערבל מכני לאורך חמש דקות לערבוב מיטבי.

כאשר מבצעים שכבת איטום ודקורציה על הבטון מורחים את הטיח בעובי מינימלי של עשרה ס"מ מייבשים ולאחר מכן מורחים את הגימור.

כאשר מבצעים טיח מיישר, מורח איש המקצוע את הטיח בעובי מינימלי של 13 ס"מ מיישר היטב באמצעות סרגל או מרית ורק לאחר שהשליכט יבש לחלוטין נמרח גם חומר הגימור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *