טיפול בהרטבת לילה

ד"ר קובי שגיא: טיפים לטיפול בהרטבת לילה

סובלים מהרטבת לילה? הריח מטריד אתכם בכל בוקר מחדש? והילד – כמובן גם הוא מקווה כבר לקום יבש. הוא מתוסכל, עצוב וגם הביטחון העצמי שלו נפגע כתוצאה מהעניין. אז מה עושים? קבלו מספר טיפים שיוכלו להועיל לכם ולמנוע או לכל הפחות להפחית את ההרטבה הלילית.

ד"ר קובי שגיא – הפחיתו שתיה לקראת השינה

חשוב מאוד לדעת שכמות השתייה לפני השינה משפיעים על מידת ההרטבה. ולכן רצוי ומומלץ להימנע משתיה סמוך לזמן השינה. אמנם אם מדובר על ילד אתם חייבים את שיתוף הפעולה שלו ואת המוטיבציה להירתם לעניין ולהגביל את עצמו. לרוב הילד מעוניין לשתף פעולה ולקחת חלק במאמצים. הגדירו עד איזו שעה הוא יכול לשתות.

ד"ר טל שגיא – הטלת שתן לפני השינה

על פי המלצת ד"ר טל שגיא יש לכוון את הילד להטיל שתן לפני השינה. כאשר הילד הולך לישון ומדלג על השלב הזה הוא למעשה לא לוקח אחריות על גופו ומכניס את עצמו לסיכון של ממש. ביקור קבוע בחדר השירותים הוא חלק בלתי נפרד מרוטינת ההכנה לשינה.

הימנעות ממאכלים ומשקאות משתנים

יש מאכלים ומשקאות שגורמם להשתנה. בדומה להימנעות משתיה לפני השינה יש להימנע גם מצריכה של מאכלים או משקאות אלו לפני השינה. בכך אנחנו מפחיתים את הסיכון ומונעים הרטבה לילית.

מתי מומלץ לגשת לטיפול?

אמנם יש מקרים בהם מדובר על הרטבה קלה שאינה בעייתית, או על הרטבה שאינה קבועה. אבל בכל מקרה כדאי לדעת כי במידה והילד כבר עבר את גיל חמש והוא עדיין מרטיב באופן קבוע כדאי מאוד לשקול ברצינות טיפול מקצועי. טיפול כזה נועד להביא למצב בו הילד הולך לישון וקם יבש בכל בוקר. כדי להצליח בכך חשוב לפנות אל גורם טיפולי מקצועי ומנוסה אשר יש לו סיפורי הצלחה רבים.

ד"ר קובי שגיא והלילות יבשים

ד"ר טל שגיא וד"ר קובי שגיא פיתחו שיטה ייחודית אשר מאפשרת למטופלים ללמוד לשמור על לילות יבשים ולהימנע ממקרים של הרטבות לילה. הטיפול הינו משולב ויש לו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *