שביל ישראל

3 סיבות לטייל בשביל ישראל

ישראל, קטנה ככל שתהיה, היא אחת המדינות המגוונות ביותר מבחינת נופים ואקלים – הדרום המדברי והיבש דרך המרכז המישורי והנוח, ועד הצפון הירוק ועמוס הנחלים. יש מסלולים רבים המאפשרים למטיילים להכיר את שבילי הארץ ולטייל בהם, אך ללא ספק אין מסלול שעושה זאת טוב יותר משביל ישראל. מחפשים 3 סיבות לטייל בשביל ישראל?

  • להכיר את הארץ מצפון ועד דרום – אין עוד חוויה רצופה כמו זו. שביל ישראל נחנך כבר בשנת 1995, ומאז בוצעו כמה שינויים קטנים בתוואי, אך למרות הכל, זהו מסלול המאפשר למטיילים בו להתחיל מהנקודה הצפונית ביותר (תל דן) ועד הקצה הדרומי (מעבר הגבול אילת-טאבה), באופן רצוף ואחיד. ניתן כמובן להחליט מהו כיוון ההליכה המועדף עליכם, ולבצע את המסלול בקיטועים, אך ללא ספק זוהי דרך מצויינת כדי לראות את הנופים המשתנים לאורך המסלול, ולהבין את הגיוון האקלימי של הארץ.
  • להכיר אנשים – אנשים חדשים אפשר לפגוש בכל מקום, זה נכון, אך כאשר פוגשים בהם לאורך מסלול טיול, החיבור שנוצר הוא אחר. מעבר לאנשים אחרים ההולכים בשביל עצמו (או אפילו מטיילים אשר הולכים רק במקטע מסויים), תוכלו לפגוש את אלה העוזרים למטיילים, וידועים בשם "מלאכי השביל". אלו הם אנשים המתגוררים לרוב בסמוך למקטעים מסויימים, ומציעים למטיילים מקום נוח לישון בו, מטבח לבשל בו, בתשלום סמלי או ללא עלות. זוהי הזדמנות נהדרת לפגוש את האנשים שהופכים את הדרך לנעימה ולמזמינה עבורנו. כאשר הולכים בשביל ישראל מומלץ בחום להיות אדיבים לאנשים שפוגשים. לא תוכלו לדעת אף פעם את מי תפגשו ובאילו נסיבות, ומי יוכל לעמוד לרשתוכם כשתזדקקו לכך.
  • גיוון ואתגר – השביל לא מאלץ אותנו לבחור, ולא כופה עלינו את דרכו. אפשר לבחור לצעוד בו במהירות, לרוץ, לרכב על אופניים, ואפשר לבלות שבועות בהליכה איטית ולהתרשם מהנוף. אפשר לבצע מקטע אחד בכל פעם שאפשר, ואפשר להתפנות לחלוטין מחיי היום יום ולהקדיש את הזמן הנדרש כדי לסיים את המסלול כולו ברצף. כמובן שגם ההחלטה על הכיוון היא בידכם, ובהתאם לנוף שתרצו לסיים איתו את המסלול.

שביל ישראל הוא מסלול ייחודי בכך שהוא מאפשר לחצות את ישראל כולה, אך גם באופן שבו הוא מאפשר גמישות וספונטניות באופן ההליכה בו. אם 3 סיבות לטייל בשביל ישראל אינן מספיקות, תוכלו להתרשם בעצמכם מהמקטעים השונים במסלול המציעים הליכה קשה או קלה בנופים מרשימים ויפים. שביל ישראל – הדרך המהנה ביותר להכיר את הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *