עלייה במסה

עלייה במסה תפריט מומלץ

ישנם לא מעט אנשים אשר רוצים לחטב את גופם. אותם האנשים יודעים שבכדי לחטב את הגוף, יש להעלות את מסת השריר. עלייה במסת שריר לא קשורה להורדה במשקל. אנשים אשר מעלים במסת שריר, מחטבים את גופם ונראים הרבה יותר מבחינה ויזואלית, אך לרוב עולים במשקל מהסיבה הפשוטה: שריר שוקל יותר משומן. אז אם אתה שוקל להתחיל בתהליך להעלאת מסת שריר, כדאי שתעשה את זה בצורה הנכונה.

עלייה במסה
עלייה במסה

מהו תפריט לצורך עלייה במסת שריר

תפריט עבור עלייה במסה של השריר, איננו דומה לתפריט עבור ירידה במשקל. בעוד שבתפריט הרלוונטי לצורך ירידה במשקל, יש לדאוג למאזן קלוריות שלילי, כלומר- שהקלוריות שצורכים במהלך היום יהיה נמוכות מהקלוריות ששורפים במהלך היום, הלא שכאשר מדובר בהעלאת מסת שריר, יש לדאוג שמאזן הקלוריות בגוף יהיה מאזן קלוריות חיובי- כלומר, כמות הקלוריות שנכנסת אל הגוף תהיה גדול מהכמות שנשרפת במהלך היום וזאת בשל העובדה שבכדי להעלאות את מסת השריר, הגוף צריך את הקלוריות שנשארות לאחר שריפת הקלוריות היומית. כמובן שעלך אף שהתפריט חייב להכיל מספר קלוריות גבוה ממספר הקלוריות ששורפים, הוא צריך להכיל סוגי מזונות ספציפיים הרלוונטיים לתהליך זה ולא כל סוג של מזון.

התאמת תפריט באופן ספציפי לכל אדם לצורך העלאה במסת שריר

העקרונות הבסיסיים בתפריט אשר מטרתו היא להעלות את מסת השריר בגופו של האדם הם: לצרוך בעיקר פחמימות מורכבות וחלבונים. חשוב להקפיד לאכול לאחר אימון ולשמור על מאזן קלורי גבוה בגוף. כמו כן, גם בימים אשר מתאמנים בהם וגם בימים אשר לא מתאמנים בהם, יש לאכול את אותה כמות קלוריות אשר נקבעה לאדם מראש. כיום ישנם לא מעט תזונאים ומאמני כושר אשר עוסקים באופן ספציפי בעליית מסת שריר באמצעות שמירה על תפריט המורכב מאבות המזון הרלוונטיים עבור צורך זה ושגרת אימוני שמטרתה היא להפוך את השומנים שבגוף לשרירים. לכן, במידה ואתה מעוניין להתחיל תהליך של עלייה במסת שריר, חשוב שלא תעשה את זה באופן עצמאי, אלא תבחר את אנשי המקצוע אשר יסייעו לך לעשות זאת בצורה הטובה והבריאה ביותר.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *