טיפול בדורבן בעקב

טיפול בדורבן בעקב

אנשים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם כאבים בעקב הרגל, תופעה זו ידוע כדורבן, מצב בו יש דלקת בעקב אשר מקשה עליהם לרוץ, ללכת ואף לעמוד.

טיפול בדורבן בעקב מתבצע בדרכים שונות, למשל, הוא יכול להתבצע באמצעות גלי הלם, מכשיר ששולח גלי אנרגיה אל הרגל, נכנס עמוק אל תוך השרירים והרקמות ומשחרר אותן. טיפול זה מתבצע אצל מטפלים שמתמחים בכך, כאשר הטיפול מתבצע במספר מפגשים כאשר רק לאחר המפגש השלישי או הרביעי אפשר להרגיש בהתחלה של תהליך ההבראה.

דרכים אחרות לטפל בדורבן הוא באמצעות טיפול הרבה פחות מסיבי, למשל, דרך עיסוי של האזור, בין מדובר בעיסוי של מעסה מקצועי או עיסוי שנעשה בעזרת גליל או אפילו עיסוי רגיל בידיים. כמו כן אנחנו יכולים לבצע טיפולים בעזרת גומי מיוחד שמאפשר להניע את הרגל לכיוונים שונים ובכך להקל עליה. עוד שיטה לטפל בדורבן בעקב היא באמצעות שימוש בקרח, בין אם זה הנחת גושי קרח על אזור העקב ובין אם זה הכנסת הרגל אל תוך דלי קרח.

לא רק טיפולים אקטיביים

טיפול בדורבן עקב, כולל לא רק טיפולים אקטיביים אלא גם סדרה של פעילויות פאסיביות, הדוגמא הטובה ביותר היא הורדת עומסים ברגליים. זה נכון בעיקר למי שמתאמן אך לא רק, אלא גם למי שעובד בעמידה או מבצע פעילויות שלו בעזרת הרגליים.

אחת הסיבות להיווצרות דורבן בעקב היא, עומס שנוצר על האזור, אז מתפתחת דלקת ואם אנחנו ממשיכים להעמיס על האזור, אז הדלקת רק מחריפה. זה דומה למעשה להנחת משקל כבד על חומר קל, ככל שנעמיס עליו יותר כך המשקל ימעך אותו ויפרק אותו.

כך גם עומסים ברגל עלולים לגרום לה לנזקים. לכן חשוב להקפיד שלא להעמיס יותר מדי על הרגל, במידה וחשים תחושת כאב ומתחילה להתפתח דלקת. ספורטאים שמתאמנים חזק, צריכים לקחת מנוחה ולתת לרגל להתאושש, אחרת הם עלולים לסכן את עצמם, מבחינה בריאותית וספורטיבית.

לפני סיום חשוב לומר, טיפול בדורבן עקב הוא לא דבר מסובך, אם עושים אותו נכון, אז אפשר לגרום לרגל, לחזור ולתפקד בהקדם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *