ריפוי מחלות בעזרת התת מודע

האם ניתן לרפא מחלות בעזרת התת מודע?

התת מודע מוגדר כמרכיב בנפש האדם שהאדם אינו מכיר בה למרות שהוא מרכיב מהותי שמשפיע מאד על ההתנהלות היום יומית של האדם, על נפשו על מערכות יחסים וחשוב מכל על המצב הבריאותי שלו.

התת מודע הוא בעל השפעה מהותית על אופיו של האדם והוא מכיל בתוכו את הזיכרונות של האדם וכלל החוויות שהוא צבר שנצברות עם השנים בלא מודע ונותרות כזיכרון עמום במוחו.

התת מודע נותר כחוויה עמומה במוחו של האדם והיא משפיעה עליו בכל התנהלות חייו ולכן היא משרישה בו את חוויותיו בהתנהלותו עם הסביבה, עם החיים ועם בריאותו. אז אם זאת השפעתו של התת מודע על האדם, האם באמצעותו ניהולו בצורה טובה הוא יוכל לשפר את מצב בריאותו? והאם האם ניתן לרפא מחלות בעזרת התת מודע? כמה תובנות בהמשך.

רבים האנשים שסובלים ממחלות כרוניות וממשיכים לסבול מהם משום שהם אינם מודעים לכוח של התת מודע על מחלתם. לדוגמא: אדם שסובל ממיגרנות בתדירות יומיומית, למרות שהוא מאד רוצה להפטר מהמיגרנות, ממתין בכל יום בתת המודע שלו להתקפת המיגרנה שתגיע. אדם זה למרות שרוצה מאד להחלים, ברגע שמתעורר בבוקר ללא מיגרנה, הינו מופתע מאד ואומר לעצמו "רגע? זה מאד מוזר שאין לי מיגרנה היום. היכן המיגרנה שלי?" בכך בתת המודע שלו הוא מזמן לעצמו את התקף המיגרנה הבא. אם התת המודע שלו היה יודע לשכוח מהמיגרנה ולתת לה לחלוף אולי יכל היה להפטר מהתקפי המיגרנות.

אז כיצד מרפאים מחלות באמצעות התת מודע?

כדי להתחיל לשלוט בתת מודע שלנו חשוב לדעת התת מודע שלנו הינו בשליטה והוא כפוף למודע. באמצעות טיפול בתת מודע עם אורן זריף אנחנו יכולים להיות מודעים איליו יותר ולהתחיל להכיר בו ולהפחית להבין אותו ולפרש אותו רק ככה נוהל להתחיל להבין את המהות שלו ואת ההשפעה שלו על המצב הבריאותי שלו.

אם נתחיל לטפל בתת מודע שלנו נבין כי הוא יכול לציית לנו. התת מודע שלנו יוכל לציית לפקודות שלנו ואנו נוכל להתחיל להוביל אותו לאן שאנו נרצה. אם נאמר לתת מודע שלנו שאנחנו רוצים לייצר מחשבות חיוביות הוא יתחיל לייצר אותן והרגשות השליליים יתחילו להתמסמס בכך נרגיש טוב יותר. אם נרצה לווסת את הנשימה על מנת להפטר מהתקף חרדה גם כאן נצטרך לעבוד על התת מודע. וכאן דרושה עבודה עצמית או סיוע של מטפל בתת מודע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *