נעלי כדורגל

מדריך לבחירת נעלי כדורגל

נעלי כדורגל
כדורגל הוא הספורט האהוב על הישראלים; מבוגרים וילדים, נשים וגברים כולם משחקים כדורגל. זהו ספורט כיפי ובריא מאוד, הוא מסייע מאוד לשמור על הכושר. אבל בשביל לשחק כדורגל חשוב לעשות זאת עם נעליים מתאימות ויש לכך סיבות רבות. נעלי כדורגל ייעודיות מסייעות לכם לשחק יותר טוב; בזכותן אתם יכולים לקבל יותר יציבות על המגרש ולא להחליק וגם לשמור על כף הרגל כאשר אתם בועטים חזק בכדור. נעלי כדורגל טובות מספקות הגנה טובה לרגל ומפחיתות את הפציעות. אך אם תיגשו לאחת מחנויות הספורט בוודאי תראו שישנו מבחר גדול מאוד של נעליים, אם כך אך יודעים אילו נעליים לבחור? להלן מדריך קצר.

זה השחקן או הנעליים?

כל שחקן כדורגל מקצועי יגיד לכם שקודם כל צריך לדעת לשחק כדורגל והשחקן הוא מה שחשוב ולא הנעליים. יש בזה אמת, אך בכל זאת הנעליים יכולות לעשות הבדל עצום. נעלי כדורגל טובות בהחלט יכולות לעזור לכל שחקן לשפר את הביצועים שלו. אם אתם כבר שחקני כדורגל טובים אז בזכות הנעליים תוכלו לשפר את הביצועים שלכם במגרש. אך בשביל ליהנות משיפור הביצועים, חשוב לבחור נעליים המתאימות עבורכם.

התאמה לסגנון המשחק

על מנת לבחור נעלי כדורגל צריך להתחשב בסגנון המשחק שלכם או הפונקציה שאותה אתם ממלאים במשחק, למשל האם אתם שחקני הגנה או עומדים בשער. כל פונקציה במשחק דורשת נעליים בעלי איכויות שונות, לדוגמה:

שוערים – שוערים צריכים נעליים המספקות אחיזה טובה על מנת שיוכלו לעמוד יציבים מול עצמת הכדור, אך יחד עם זאת נעליים אשר יאפשרו להם לזוז בקלות ולתפוס את הכדור.

שחקני הגנה – שחקני הגנה צריכים נעלי כדורגל המספקות הגנה טובה ומאפשרות להם להעביר את הכדור בקלות.

קשרים – צריכים נעלי כדורגל המספקות שליטה טובה ויכולת לרוץ בקלות לאורך המגרש לאורך 90 דרות המשחק.

נעלי כדורגלהתאמה לסוג המגרש

באיזה מגרש אתם הולכים לשחק? האם מדובר במגרש במקום גשום ובוצי? אם כך בוודאי לא תרצו נעליי כדורגל מחליקות אלא נעליים עם אחיזה טובה. בהחלט ישנו קשר הדוק בין סוג הנעליים לבין סוג המגרש שעליו משחקים.  ישנו נעלי כדורגל המתאימות למגרשים של דשא סינטטי, נעלי כדורגל המתאימות למגשרים רכים ורטובים; נעליים למשטחי כדורגל קשיחים ועוד. כל נעל כוללת מבנה סוליה מיוחד המתאים ביותר לסוג המגרש.

משקל הנעל

עוד גורם משפיע על התחושה, התנועה והמשחק הוא משקל הנעל. ככל שהטכנולוגיה יותר מתקדמת כך אנו רואים ירידה במשקל הממוצע של הנעליים. מן הסתם נעליים יותר קלות מאפשרות לכם תנועה יות קלה ונינוחה במגרש, היופי של זה הוא שהטכנולוגיה המודרנית מאפשרת לייצר נעליים חזקות אשר שומרות על הרגל ונותנות אחיזה טובה אך יחד עם זאת הן קלות במיוחד. נעלי אדידס ופומה נחשבות לקלות ביותר בשוק. בהחלט מומלץ לתת עדיפות לנעליים קלות.

תקציב

כאשר מחפשים נעליים לא ניתן להתעלם מנושא התקציב. בהחלט לרובנו אין כסף מיותר וכולנו רוצים לחסוך כסף. חיסכון בכסף אין פירושו לקנות את הזול ביותר. הנעליים הזולות ביותר לא יחזיקו מעמד זמן רב, לא יתרמו לביצועי המשחק שלכם ולא ישמרו על בריאות הרגל שלכם – במילים אחרות מה שעולה בזול עלול לעלות לכם ביוקר. אם אתם רוצים לקנות נעלי ספורט איכותיות אך גם לחסוך במחיר, מוטב לקנות נעליים באינטרנט. חנויות נעליים באינטרנט מציעות מבחר גדול של נעליים במחירים אטרקטיביים ואפילו קיימת קטגוריית אאוטלט שם תוכלו למצוא מוצרים בעשרות אחוזי הנחה.

אולי תתעניין גם ב:
יתרונות של מאמן כושר אישי לעומת מכון כושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *