ספורטאי? כל הסיבות לצרוך אבקות חלבון

היום כל ספורטאי יודע כי התזונה מהווה את החלק החשוב ביותר באימון. לא חשוב כמה תתאמנו, אם לא תספקו לגוף את אבני הבניין הדרושות לו לצורך בניית השרירים – לא יתרחש שום שינוי. החלבון נחוץ לגוף לצורך בניית השרירים לאחר אימון עצים, לצורך התאוששות מהירה יותר ולצורך שמירה על איזון תקין של הגוף. היות ולא כל אחד יכול לחיות על טונה, ביצים וקוטג' בתור המרכיבים העיקריים בתפריט היומי, מומלץ לצרוך חלבון דרך אבקת חלבון. זוהי הדרך הפשוטה ביותר להשלים את צריכת החלבון היומית, על מנת להבטיח לעצמכם גוף חזק ובריא. חשוב להדגיש כי מדובר על תוספת בלבד, ולא בתור תחליף לארוחות עשירות בחלבון.

למה כל ספורטאי חייב לדאוג לעצמו לאבקת חלבון?

קודם כל, מדובר בהשלמה הכרחית ונחוצה של כמות החלבון המומלצת. היום מומלץ לצרוך 0.8 גרם חלבון לקילו עבור אדם ממוצע שאינו ספורטאי, אך מי שעוסק בספורט סיבולת, כגון רצים למשל, זקוקים לעד  1.6 גרם חלבון לקילו (פי 2 מהממוצע). הסיבה לכך נעוצה באורח החיים הפעיל שלהם, הדורש מהשרירים שלהם להיות כל הזמן בתהליכי בנייה. ללא אבני הבניין הנחוצים להם, השרירים לא יוכלו להשתקם, דבר שיוביל בסופו של דבר לפציעות. לא פשוט לצרוך כמות כזאת של חלבון על בסיס יום יומי, ולכן חשוב להיעזר באבקות חלבון איכותיות ומקצועיות. בנוסף לכך, צריכה של אבקת חלבון כמו קולגן מחזקת את המערכת החיסונית של הגוף, אשר תפקודה יורד לכמה שעות מיד לאחר אימון עצים. החלבון מסייע למנוע מצב של תשישות, הוא משפר את מראה העור ומחזק את העצמות.

לסיכום, אבקות החלבון נחשבות לתוסף היעיל והחיוני ביותר לכל ספורטאי מקצוען או חובבן כאחד. לעומת תוספי חלבון אחרים, כגון עוגיות וחטיפים, אבקת החלבון נספגת בצורה הטובה ביותר ומאפשרת לגוף את העבודה היעילה ביותר. ניתן היום למצוא סוגים שונים של אבקות חלבון, חלקן מבוססות על חלבון הקאזין – המאפשר ספיגה איטית במיוחד ולכן מתאים לשימוש לפני השינה. אבקות אחרות המבוססות על בסיס מי גבינה או תרכיז מי גבינה, ייספגו מהר יותר ולכן יתאימו לשימוש מיד בתום האימון או בין הארוחות. חשוב לבחור בחלבון שאינו מכיל צבעי מאכל או חומרים משמרים, על מנת להבטיח את יעילותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *