שליטה בכעסים

שליטה בכעסים – למה זה כל כך מורכב?

שליטה בכעסים

כעסים הם בהחלט לא דבר שנעים לחוות, לא לצד הכועס ולא לצד שסופג את הכעס. עם זאת, במקרים קיצוניים מדובר בהפרעה של ממש, שהרי הכוונה היא לכעסים בלתי נשלטים. אספנו מידע חשוב בנושא.

לא שולטים בכעס

לא מעט אנשים סובלים מכעסים בלתי נשלטים, כשמדובר על רגשות לא פשוטים, שלא קל להימלט מהם. במידה ואתם חשים שמישהו בסביבתכם סובל מכעסים בלתי נשלטים, מוטב שתפנו לקבלת ייעוץ, כשאף ניתן למצוא מגוון רחב של מאמרים מקצועיים ברחבי הרשת, כשניתן לקרוא עוד על שליטה בכעסים באתר חיבורים.

שיטת CBT

שיטה זו היא למעשה טיפול קוגניטיבי התנהגותי המאפשר למטופל ללמוד כיצד לשלוט בכעסיו, ולאסוף שלל כלים שימושיים להתמודדות עם מצבים מאתגרים. הבנת מקור הכעס הוא חשוב, כשלעיתים מדובר בלא מעט סיטואציות מעוררות זעם במהלך החיים – כך ניתן יהיה להבין מדוע הכעסים מתפרצים כשהם מתפרצים. השיטה מעניקה למטופלים דרכים לוויסות הכעס, ולהתמודדות נכונה עם מצבים תוך שמירה על שליטה בתגובותיהם. המטופלים ילמדו כיצד לנהל תקשורת נכונה ולנתב את הכעסים למקומות אחרים, בכך יוכלו להתנהל באופן נכון וחכם יותר.

להתמודד בגבורה

נכון, זה לא קל ולא פשוט להתמודד עם מצבים הרסניים שכאלה, אבל חשוב להבין שמדובר בבעיה מוכרת, ושלבעיה הזו יש טיפול, ואף יותר מטיפול אחד. פה נעצור לציין את יעילותה של הפעילות הגופנית, ולו כי ספורט מאפשר לשחרר אנרגיות וכעסים למקום בריא וטוב יותר. אם אתם או מקורביכם סובלים מכעסים קיצוניים, טוב תעשו אם תעסקו בספורט וכושר בתדירות גבוהה, ולו כדי להפיג מתחים ולשחרר לחצים מהגוף והנפש.

חשוב לומר שכעסים קיצוניים עלולים לאפיין גם ילדים וגם מבוגרים, ולכן אם הילדים מביעים כעסים באופן לא שגרתי, מוטב יהיה לגשת לרופא על מנת לבדוק זאת באופן מקצועי.

נסכם בכמה מילים אחרונות:

כעסים בלתי נשלטים הם לא נעימים והם עלולים לשבש את שגרת החיים התקינה, לכן מוטב לפנות לגורם מקצועי על מנת לטפל בבעיה ולעבור טיפולים ייחודיים לשליטה בכעסים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *