שרטוט בעץ

יתרונות שרטוט בעץ לעבודה מושלמת

בנייה בעץ היא בנייה שיש לה מאפיינים ייחודיים. בישראל מרבית המבנים בנויים מבטון ואבנים, והעץ לא מהווה מרכיב משמעותי מאוד. אם כי בבניית פרגולות או רהיטי עץ לחצר החומר הזה פופולארי מאוד. אבל יחד עם זאת ניתן לומר כי יש מבנים רבים מעץ בארץ. בין אם מדובר על מבני תיירות, בתי עסק, חנויות וכדומה. כן, העץ מביא עמו יתרונות רבים שמאפשרים לנו להשיג את המטרה הרצויה לנו ולהקים את המבנה הנדרש בצורה מעולה.

שלב ראשון – שרטוט

השלב הראשון בכל תהליך בניה בעץ הוא שלב של שרטוט בעץ (הקליקו למידע). שלב זה מתבצע עוד לפני שמתחילים להריח את ריח העץ או שמתחילים לשמוע את קול הניסורים והכאות הפטיש. אבל ניתן לומר כי זה השלב המשמעותי ביותר בכל התהליך. כי השרטוט הוא שלב מהותי בו מתכננים את כל שלבי ההקמה. הוא כולל התייחסות לכל הנקודות והפינות של המבנה. והוא נועד להנחות את צוות הבונים במהלך העבודה. המטרה של השרטוט היא כמובן להתאים את המבנה אותו מקימים לרצון הלקוח. אך מעבר לכך – השרטוט מאפשר לנו לוודא כי המבנה יציב, מתאים לשטח ויוכל לשמש בהתאם למטרה לשמו הוא נבנה.

מהם היתרונות של השרטוט?

  • הקמה מקצועית – שרטוט הוא תהליך מקצועי שנועד להעלות על הכתב את תכנית המבנה. את השרטוט מבצע איש מקצוע מנוסה שמכיר היטב את תחום האדריכלות בכלל, ואת הבנייה מעץ בפרט.
  • חשיבה על כל הפרטים – שרטוט יסודי מאפשר לנו להקים את המבנה בצורה יסודית ומתוכננת היטב. כי השרטוט שביצענו בשלב ההתחלתי מאפשר לנו לנהל את כל התהליך בצורה מתוכננת מאוד.
  • פתרון לבעיות שעלולות להיווצר – במהלך כל פרויקט של בנייה עתידות לצוץ בעיות שונות. הבעיות הללו עשויות להיות לנו לרועץ אם אין לנו דרך להתמודד אתם. אבל אם חשבנו מראש על האפשרויות השונות יהיו לנו פתרונות בארגז הכלים שלנו. כך שהשרטוט מאפשר לנו לחשוב מראש על בעיות ולמצוא להן פתרונות יעילים שיוכלו לאפשר לנו להתגבר עליהם.

אכן, השרטוט הוא שלב משמעותי מאוד בתהליך בניה מעץ!

מידע חשוב נוסף בתהליך, כאן בלינק > https://timberframe.co.il/מערך-שיעור-קורס-טימבר-פריים/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *