קצר בין העובדים

מה עושים שיש קצר בין העובדים

כל מי שמנהל צוות או שהוא עומד בראש חברה, משרד וכדומה, מעוניין כי הצוות שלו יעבוד יחד מתוך גיבוש, מתוך אחדות וכמובן גם מוטיבציה לטובת העסק. הבעיה היא שלא תמיד הרצון הזה מתקיים ולא פעם קורה ונוצרים קצרים בין העובדים. הם לא מתקשרים טוב, הם נקלעים לוויכוחים רבים ביניהם ולמעשה הם יוצרים אווירה מאוד לא נעימה ולא סימפטית במקום העבודה.

מה עושים כאשר זה קורה?

פותרים את הקונפליקטים

ברור כי אי אפשר להשאיר את האווירה הכבדה ומלאת הריב במקום העבודה. התחושה העכורה משפיעה אוד לא טוב ויש למצוא כל דרך על מנת ליישר את ההדורים. איך עושים את זה בפועל? כאן חשוב לדעת כי יש הרבה דרכים איך לגבש את הצוות מחדש והתקשורת הבין אישית ביניהם וכיצד לגרום להם לחוש תחושה של אחווה, של אחדות של רצון משותף לקדם את העסק. אך הבעיה היא שישנם מצבים שאר בהם המתח כבר הגיע לממדים כאלה שלא יועילו הדרכים הרגילות כמו טיול משותף או יציאה ליום גיבוש וכדומה. המתח שכבר הוביל לעוינות, נמצא במצב כזה שיש צורך בסיוע מקצועי מבחוץ על מנת לפתור את הבעיות המורכבות הללו.

אימון אישי

זה הזמן לפנות אל איש מקצוע מהתחום של אימון אישי. הוא זה שייטיב להנחות את הצוות כולו ויאמן את כל אחד מהם בהתאם לצורך הפיתוח התקשורת הבין אישית. הוא ילמד את כולם מחדש איך וכיצד להעביר את המסרים שיש להם העביר, הוא יסייע להם להבין את עצמם ואת זולתם ועל פי ההדרכה שלו ייטיבו כולם לשפר את ההתייחסות שלהם ואת ההתנסחות הנכונה שלהם אחד כלפי השני.

זה לא אומר שהמאמן האישי יורה להם לוותר על הערכים שלהם או למחוק את הרצונות או את המאוויים שלהם. הוא פשוט יסייע להם לעלות על דרך המלך תוך שכל ההתנהלות תהפוך להיות טובה ונעימה יותר.

ברור כי יש צורך בליווי ובתמיכה לאורך כל הדרך על מנת לשמר את האווירה הנעימה שתיווצר על מנת שמקום העבודה יתפקד היטב, יצליח יותר ויגיע רחוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *