הלוואה לחתונה

הלוואה לחתונה – לעשות חתונה מבלי לקרוס כלכלית

הלוואה לחתונה

בעשור האחרון, שני עשורים אחרונים, אנחנו עדים לתופעה במסגרת, יותר ויותר זוגות צעירים שבוחרים להתחתן, עורכים אירועים גדולים, נוצצים, אירועים עם עשרות משתתפים, באולמות או גני אירועים יוקרתיים, שלל ספקים, ומגוון אטרקציות שונות. כל זה דורש מהם כמובן תקציב מאוד גבוה לאירוע.

מן הסתם, לא כל זוג יכול לעמוד בזה באופן ישיר, כלומר, אין להם או להורים שלהם את הכסף מזומן, זמין, בעת ההכנות לאירוע, בנקודת הזמן בה הם צריכים לשלם עליו. מאחר ומבחינתם אין אפשרות אלא לערוך אירוע כזה, שכן עבורם זה אירוע של פעם בחיים, אז הם מחפשים דרכים שונות כיצד לגייס את הכסף, גייס להיות מסוגלים לעמוד בהוצאות הגבוהות.

לפני שאנחנו נסביר כיצד אפשר לגייס את הכסף מצד אחד וכיצד ניתן להחזיר אותו בצורה בטוחה וטובה, צריך לומר, שהרבה פעמים העלויות של האירוע הן גבוהות לא בגלל שבני הזוג בוחרים לערוך את האירוע הכי יקר, אלא בגלל שמדובר בתנאי השוק, אלה המחיר שספקים ובעלי המקום בו עורכים את האירוע, דורשים. גם אם מנסים לצמצם עלויות כמה שאפשר, עדיין מדובר בעלויות גבוהות מאוד.

לכן, אין זה מפתיע שזוגות וכן ההורים שלהם לוקחים הלוואה לחתונה. בצורה כזו הם יכולים לשלם על האירוע מבלי למצוא את עצמם מחפשים מקורות הכנסה ומבלי שהם יתקשו לשלם עבור החתונה. כמובן אם הם לוקחים הלוואה, הרי שהם גם יוכלו את האירוע כפי שהם רוצים, וגם יוכלו להתפנות להחזר ההלוואה בשלבים יותר מאוחר, אחרי שהאירוע יסתיים.

הרעיון של הלוואה לחתונה הוא אומנם יחסית חדש בישראל, בעולם זה די נהוג לקחת הלוואות עבור אירועים בסדר גודל כזה. אנחנו יכולים למצוא הצעות שונות, בין אם זה אומר הלוואות לעשרות אלפי שקלים וכן לסכומים יותר נמוכים. הכל כמובן בהתאם ליכולות של המשפחה להחזיר את ההלוואה וכן בהתאם לצרכים שלה עבור האירוע.

כיצד לוקחים הלוואה בצורה נכונה

כמו בכל מקרה אחר בחיים, בשביל לקחת הלוואה בצורה נכונה, צריך להכין תוכנית תקציב מראש, קרי, כמה כסף אמור לעלות כל האירוע, כמה כסף אפשר להוציא ממקורות שונים, זמינים ונזילים, וכן כמה כסף צפויים, פחות או יותר, על פי הערכות לקבל מהאירוע.

ברגע שהכל כתוב ומתכונן, אז קל יותר לקחת הלוואה עבור האירוע, כשהתנאי הוא כמובן לחפש הלוואה בריביות נמוכות, בתנאי החזר נוחים, ומתוך הבנה שאנחנו לא חורגים מהסכומים שקבענו לעצמנו.

באופן עקרוני, כשאנחנו מחליטים הלוואה לאירוע, ובפרט לחתונה, מומלץ לצמצם כמה שיותר את ההוצאות שלנו, אך באופן כזה שלא יפגע באירוע ולא יפגע בתוכניות שלנו. בצורה כזו, אנחנו לא נצטרך להשקיע את מיטב כספנו וזמננו לאחר האירוע בהחזר ההלוואה, ומצד שני, נהנה מאירוע איכותי כפי שאנחנו מתכוונים לערוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *