מה קורה כיום עם אורי לופוליאנסקי

מה קורה כיום עם אורי לופוליאנסקי

אורי לופוליאנסקי נכנס לתודעה הציבורית בזכות אגון יד שרה אותו הוא הקים בשנת 1976, ועד היום הוא פעיל בו. בארגון עובדים ומתנדבים למעלה מ-6000 איש, בכל רחבי הארץ. הארגון זוכה להצלחה גדולה בקרב כל שכבות האוכלוסייה, והוא מסייע לישראלים רבים אשר נזקקים לציוד רפואי וציוד אשר נחשב לטכנולוגיה מסייעת. לארגון 102 סניפים בכל רחבי הארץ.

דמותו של אורי לופוליאנסקי מוכרת וידועה, בזכות הקמתו את הארגון, חשיפתו לקהל הרחב ופריסתו בכל רחבי הארץ. בזכות כך, הוא זכה בפרסים שונים, החל מאות הנשיא למתנדב, פרס יושב ראש הכנסת, וכן פרס ישראל. כל הפרסים ניתנו לו ולארגון.

רבים לא יודעים, אך הארגון הוקם אחרי שלופוליאנסקי בעצמו היה זקוק לציוד רפואי עבור בנו, אך גילה שיש קושי עצום למצוא באותה תקופה את הציוד באופן חופשי ונוח. על כן הוא החליט להקים ארגון על שם סבתו שנספתה בשואה, והחל לפקוד תרומות אשר איפשרו לעמותה להתקיים. בהתחלה היא היתה מוכרת בירושלים ופעלה בשכונה בה הוא התגורר, עם הזמן, נרכש ציוד נוסף ומעגל האנשים שהשתמשו בשירותיה הלך וגדל.

במהלך השנים, הגדיל אורי לופוליאנסקי את מעגל השירותים שהארגון מעניק, החל מביקורי בית, הקמת מחלקת אשפוז, מרכז יום שיקומי, מרפאות שיניים (כולל מרפאות ניידות), מוקדי מצוקה, מרכזי ייעוץ, תיקוני בית, מועדונים חברתיים ועוד. מדובר על מגוון רחב של אפשרויות אשר כל אחד, בכל הגילאים יכול ליהנות מהם.

צריך לומר, שגם היום, אחרי שלופוליאנסקי עזב את השירות הציבורי, אחרי כהונה כראש עיריית ירושלים, הוא פעיל בארגון, דואג להתרים לו כספים ולעזור לו לפעול. הארגון עדיין משרת קהל רחב בכל רחבי הארץ, החל מילדים ועד אנשים מבוגרים. אין משפחה שלא נזקקה לציוד רפואי או טכנולוגיה מסייעת, שלא השתמשה בשירותי הארגון.

מן הסתם, עם השנים, הארגון זכה לפרסום נרחב מאוד, כך גם אורי לופוליאנסקי עצמו, הארגון זוכה להכרה גדולה בזכות תרומתו לחברה. אין ספק שמדובר באחד הארגונים החשובים ביותר בציבוריות הישראלית, ארגון שמוכיח את הערבות ההדדית השוררת בתוך עם ישראל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *