טיפים שהם אוצר להורים

טיפים שהם אוצר להורים

אין דבר יותר קשה בחיים מאשר חינוך של ילדים והדבר הרבה יותר מורכב מאשר כל מקצוע בחיים ואין זה משנה אם אתם רופאים או מהנדסים. כל הורה יודע כי כאשר אנחנו מגדלים את הילדים שלנו אנחנו נתקלים באלף ואחד שאלות (ראו באתר אמא4אמא גם תשובות) וכי יש קושי אדיר לדעת מה אנחנו צריכים לעשות ויותר חשוב מכך מה אנחנו לא צריכים לעשות. על רקע זה הטיפ הראשון שאנחנו רוצים לתת לכם הוא להעניק לילד שלכם כמה שיותר אהבה. עליכם לקחת בחשבון כי עם אהבה אי אפשר לטעות כו ילד שאוהבים אותו הוא ילד שיהיה הרבה יותר מאושר. כאן המקום לציין טיפ נוסף ולפיו אתם צריכים לזכור כי אתם ההורים וכי הילד הוא רק ילד ועל כן פעמים רבות אתם יודעים טוב יותר מה טוב בשבילו וזהו חלק מרכזי בחינוך של כל ילד וילד ומשהו שאתם צריכים לשים עליו דגש גדול.

שדרו לילד שלכם ביטחון ושקט נפשי

עליכם להבין כי ככל שהילד מתבגר כך העולם נראה לו מפחיד יותר וכך הוא מנסה יותר למצוא את המקום שלו בעולם. על כן עליכם ההורים מוטלת החובה לתווך לילד את העולם הגדול ולאפשר לו למצוא את המקום הבטוח שלו. זה אומר כי אתם צריכים לשדר לילד שלכם ביטחון ושקט נפשי ולתמוך בו או להעיר לו מעצבים אלא ממקום של שקט. ברגע שאתם פועלים עם ביטחון ועם שקט אתם משדרים לילד עוצמה והוא בעצמו יהיה כך הרבה יותר בטוח בפעולות שלו והרבה יותר שקט וזה כמובן שווה המון. על כן חשבו על כל פעולה ופעולה שאתם מבצעים ואל תפעלו ממקום של כעס או עצבים. יש לכן שאלה? הצטרפו אל פורום אמהות ima4ima שם תמצאו תמיכה, ייעוץ ותשובות לכל השאלות.

אל תחשפו מחלוקות בין ההורים לפני הילדים

על הילד להבין שכאשר האמא אומרת משהו גם האבא אומר אותו וכך ההפך. אם תתחילו לריב לפני הילד או להראות לו מחלוקות המקום הבטוח של הילד ייפגע והוא יחוש לא טוב בגלל זה ועל כן כדאי מאוד לשמור את הריבים הללו לזמן שהילד ישן או לדבר על המחלוקות מבלי לריב עליהם.

קראו גם על צעצועי התפתחות שכל תינוק חייב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *