אשפתונים

ככל  שהאוכלוסייה מתפתחת ומתרחבת, כך גם היקפי האשפה הממלאים את כדור הארץ תופסים גם הם שטחים נרחבים יותר. למעשה, בעיית האשפה הפכה כה משמעותית עד כי בשנים האחרונות מתחילים לחפש במשרדי איכות הסביבה בארץ ובעולם כולו – פתרונות ממשיים להתמודדות עם כמויות האשפה ההולכות וגדלות. הבעיה אינה חדשה, אולם יחד עם זאת, היקפיה הולכים ומתרחבים בקצב מהיר כל כך שרבים אינם יודעים כיצד ייראה כדור הארץ בעוד אי אילו שנים.

בין הפתרונות המעשיים ביותר ניתן למצוא את האשפתונים. אמנם, אשפתונים אינם מיועדים לתת מענה ברמה הגלובלית, העירונית או הארצית, אולם הם בהחלט מהווים פתרון אקולוגי המשמש עיריות שונות. האשפתונים הם בין המוצרים המכירים ביותר אשר עושים בשנים האחרונות מהפכה של ממש בעולם האקולוגיה: במקום לחפש אחר מקומות שאפשר בהם "להיפטר" מהאשפה, האשפתונים מאפשרים פינוי מהיר של זבל לתוך מיכלים המוטמנים בתוך הקרקע.

אשפתונים המוטמנים בתוך הקרקע מונעים את התפשטותם של גורמים מזהמים ומעבירי מחלות ובאותו זמן, שומרים על איכות הסביבה ועל אוויר נקי מחומרים כימיים, מהתרכבות של חומרים בעייתיים ומתוצרים מזהמים. פחי האשפה טמוני הקרקע, או בשמם המוכר – אשפתונים, הם הבשורה החשובה ביותר בתחום האקולוגיה למועצות עירוניות, עיריות וקהילות גדולות. זאת, משום שהודות לפחים אלו הסביבה נשמרת נקייה ואפילו הפחים עצמם משמשים למחזור.

אשפתונים מחולקים לפי סוגים שונים של אשפה. באופן זה, יש להטמין את האשפה בקרקע על פי הסוגים המרכזיים שלה. כך, ניתן למצוא אשפתונים המיועדים למחזור פלסטיק, אשפתונים המיועדים למחזור נייר וקרטונים וכן חומרים אחרים שאינם עוברים לתהליך מחזור באפיקים הרגילים. על מנת להתאים את עצמם ברמה המקסימלית לסביבה, האשפתונים מגיעים בגדלים שונים וניתנים להזמנה בעיצובים מגוונים, כך שהם מתאימים את עצמם לסביבות עבודה ותרבות מגוונות.

בין אם מדובר בגינה ציבורית, בין אם מדובר בשטח תעשייתי, בין אם מדובר בשטח פתוח של בניין בפינת מחזור של פחי היישוב – הלקוחות הם המחליטים על הגודל המתאים להם.

בנוסף חברת ש.י.א אשקלון יבואנית בלעדית של מוצרי חברת BOME אשר כוללים בין היתר פחי אשפה טמוני קרקע ממתכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *