מסחר בסחורות

מסחר בסחורות – איך אנחנו יכולים לסחור בסחורות?

כשאנחנו שומעים על מסחר בסחורות, ההנחה שלנו, לפחות של מי שאיננו מבין בתחום, זה שאנחנו רוכשים בכסף שלנו סחורה מסוימת, חומר גלם מסוים ולאחר מכן אנחנו מוכרים אותו לכל מי שמציע לנו מחיר גבוה יותר. הפער בין מחיר הרכישה למחיר המכירה, הוא זה שמייצר עבורנו רווח.

במובן מסוים יש בזה משהו, ככה לפחות התחיל כל הסחר בסחורות, מה שיצר בסופו של דבר את הבורסה המודרנית. אנשים היו קונים ומוכרים סחורות, על פי ביקוש והיצע. עם הזמן המסחר השתכלל ולמעשה היום הוא שונה לגמרי ממה שהיה בעבר.

מסחר בסחורות

מסחר בסחורות הוא למעשה מסחר בחוזים עתידיים. כלומר, אנחנו מניחים שעלות סחורה מסוימת תעלה כך וכך, אנחנו סוחרים במחיר או בחוזה עתידי על סחורה זו, ואם המחיר יוצא גבוה ממה שהשקענו, ממה שהימרנו שיהיה, אנחנו מרוויחים, אם הוא יוצא נמוך יותר, אנחנו מפסידים.

במובן מסוים, מסחר בסחורות הוא סוג של הימור, אך הימור מושכל יותר מאשר הימורים אחרים שאנחנו מכירים. הוא הימור, מאחר ואנחנו לא באמת יודעים מה יהיה ערך הסחורה, אנחנו מנסים לנבא את זה על פי בסיס נתונים מסוים. אך שינויים במהלך הזמן יכולים להשפיע. עם זאת, מדובר בהימור מושכל, מאחר ויש לנו כלים מסוימים להבין, לאן נושבת הרוח.

למשל, אם אנחנו מבקשים לבצע מסחר בסחורות כמו נפט, אז אנחנו יכולים לקרוא את הנתונים, לראות כמה נפט מופק, כמה נפט מיוצר ובכמה הוא נמכר, אנחנו יכולים לראות מה המצב הגיאופוליטי של מדינות מסוימות שמחזיקות עתודות נפט (למשל סעודיה, איראן, ונצואלה ועוד), לראות מה המצב אצל מדינות שצורכות הרבה נפט ואין להן אותו, ואז אנחנו יכולים על בסיס זה, לייצר הנחות מסוימות, האם מחירי הנפט יעלו או ירדו, ומה יהיה עלות חוזה עתידי.

כיצד אנחנו מבצעים את המסחר בפועל?

בניגוד לעבר, אנחנו לא צריכים ללכת רחוק מדי. אנחנו לא צריכים לעבוד עם אנשי השקעות וברוקרים וכדומה. אנחנו יכולים להשתמש במערכות מסחר ביתיות בשביל ליהנות מאפשרות של השקעה.

היום ניתן לרכוש מערכות כאלה דרך חברות שונות, לפתוח אצלן חשבון סוחר, וכך אנחנו מקבלים את כל הנתונים שאנחנו צריכים אלינו למחשב או למכשיר הסלולר, ובכל רגע נתון אנחנו יכולים לדעת מה עלות הנפט וכדומה.

זה דורש מאיתנו סבלנות, זה דורש מאיתנו זמן פנוי כמובן, רצון ויכולת ללמוד את הנתונים שעומדים מולנו ופרטים אחרים.

מה שכן, צריך לזכור, כמו שציינו, אי אפשר להתבסס רק על מערכת נתונים וגרפים. אנחנו צריכים להיות קשובים למה שקורה בעולם, אנחנו צריכים לדעת מה נעשה בשוק הסחורות בהן אנחנו מבקשים לסחור, לדעת מה המחירים שלהן. רק כך נוכל לסחור בצורה נכונה, אחראית ושקולה בלי להמר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *