יועץ משכנתאות

הלוואות לסטודנטים

לקחת הלוואות

חולמים על השכלה?
מגיע הרגע שבו כל אחד ואחת מאינו מתחלים שהגיע הזמן ללכת במסלול שיקבע לנו את עתידנו (לפחות בזה אנחנו מאמינים לרוב). בוחרים תחום שמעניין אותנו פחות או יותר, ואו שאנחנו רואים בו את העתיד שלנו. ואז מתחילים לבחון את האוניברסיטאות והמכללות ואז מגיע התובנה הכואבת, לימודים זה עניין יקר, ואז מתחילות המחשבות איך אפשר יהיה לעמוד בהוצאות, במידה וזה קרוב לבית אז נגור אצל ההורים, במידה וזה רחוק נאלץ לשלם גם על המחייה שלנו וגם על הלימודים עצמם. ולא כל אחד מאתנו יכול להרשות לעצמו את ההוצאות הכבדות שלימודים מבאים איתם.
יש כל מיני פתרונות שיכולות לבוא בחשבון חלק זה חישוב נכון של ההוצאות לעומת ההכנסות. ואו דבר שמרבית הסטודנטים מגיע אליו זה הלוואות.

השפעת המצב הכלכלי
אין מה לעשות או איך להתחמק מי זה המצב הכלכלי במשק רק הולך ונהייה רע ככול שהשנים עוברות, וככה נוצר מצב שבו כולנו חולקים את אותה הצרה ובה ההוצאות שלנו גוברות על ההכנסות שלנו. כאשר אתם סטודנטים חדשים אתם מרגשים זאת לראשונה אך אין מה לעשות זה המצב שבו אנו חיים ואין טעם לברוח ממצב זה, אלה לקבל אותו ולנסות לפועל בצורה הכי חכמה ומבוקרת שנוכל. בנוסף במדינת ישראל יש דבר שבה בעצם "לעזור לנו" והוא החוק שלא מאפשר לחרוג ממסרת האשראי שהקציב הבנק, דבר זה מוביל רבים מאתנו לקחת הלוואות כדי לא לחרוג מהמסגרת ולהיקלע לתסבוכת מול הבנקים השונים.

החיזור אחרי הסטודנטים
הסטודנטים נחשבים כמגזר החלש של השוק, משום שלא יכול לעבוד שעות רבות משום שהוא צריך ללמוד כדי להגיע לעבודה שבה יוכלו לעבוד כמה שיותר שעות. אירוני לא?, ומשום כך הכנסות הסטודנטים נמוכות מאוד והם הציבור שבהחלט היה צריך הקלות בהוצאות המחייה, הבנקים וחברות הביטוח וחברות שנותנות הלוואות רק מחכות לרגע שהסטודנט הקטן יכנס ויבקש מהם הלוואה, בכך יוכלו לתת לו הלוואה ש"אמורה" לשפר את חייב. אבל בעצם רק פותחת לו צוהר על קשיים ובעיות שיתקל בהם בעתיד במידה ולא יצליח לעמוד בהחזר שאותה מלווה קבע עברו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *