פתרונות לניקוי מדרכת רחוב

פתרונות לניקוי מדרכת רחוב

מדי בוקר כשאנחנו יוצאים מהבית אל הרחוב, בין אם זה בשביל לעבוד, ללמוד או לכל דבר אחר, מקבלות את פנינו מדרכות הרחובות נקיות ומבריקות. זה לא מקרי וזה בטח לא קורה מעצמו. כפי שאנחנו יודעים, מדי בוקר, כמעט בכל יישוב ועיר, יוצאים צוותי ניקיון בשביל לנקות את המדרכות, להבריק אותן באמצעות פתרונות ניקוי מתקדמים, מתוך מטרה שהתושבים יוכלו ליהנות מעיר נקייה.

ניקיון של מדרכות רחוב ובפרט ניקוי אבנים משתלבות, אמור להתבצע בצורות שונות. בדרך כלל, נהוג לבצע כמה שלבים על מנת שהמדרכות יהיו מבריקות לגמרי. אם נדלג על אחד השלבים, הרי שגם אם אנחנו ננקה את המדרכות בשלבים הבאים, עדיין זה לא יהיה מושלם כפי שאנחנו מצפים ורוצים.

השלב הראשון הוא להסיר מהמדרכה כל גרם של לכלוך פיזי. בין אם זה אומר פסולת שלא נזרק לפח, בין אם זה אומר גללים של כלבים שבעליהם לא אספו אותם או כל דבר אחר. בצורה כזה המדרכות נשארות חלקות מלכלוך.

השלב השני הוא לטאטא את המדרכות במטרה שלא יהיה עליהן שום דבר. כמובן שכל מה שנמצא על גבי המדרכה ייאסף ויישפך לאשפה. זה אומר, עלים, ענפים או כל דבר אחר.

בשלב השלישי ייכנסו מכונות מיוחדות אשר יתיזו מים וישטפו את המדרכות. צריך להדגיש, לא בכל מקום ולא בכל יום צריך לבצע את זה, אך סביר להניח שבמקומות מסוימים יבצעו את זה לעיתים תכופות, בוודאי אם מדובר על מקומות שמתמודדים עם לכלוך כבד, למשל, אזורים קרובים לאתרי בנייה, אזור תיירות שאנחנו רוצים לשמור עליהם נקיים בכל עת, אזורים שהיו בהם תאונות או פיגועים חס וחלילה ועוד. מדובר על אמצעים של שטיפה בלחץ, אשר מוציאים כמויות מים גדולות ובכך מאפשרים לשטוף את כל הלכלוך מהמדרכות, כולל מה שנדבק אליהן ואי אפשר להסיר בשום צורה אחרת.

צריך להדגיש כאן, שבימי החורף יש משמעות רבה לשטיפה של מדרכות, שכן הגשמים יוצרים בוץ אשר עלול לפגוע במדרכות. שטיפה בלחץ גבוהה מונעת זאת ומאפשרת לשמור על איכות המדרכות לאורך זמן.

> הכירו שיטת ניקוי נוספת – ניקוי עם קרח יבש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *