גג רעפים

הגשם מכה על גג הרעפים שלכם? כך תתנהלו נכון ובטוח

חורף בפתח? זה הזמן שכדאי לבדוק את מצב גגכם: האם הוא אטום לחדירת מים בצורה מספקת? האם כל שטח הגג ערוך לנקז את הגשמים למרזבים? האם הגג מבודד את החום והקור שבחוץ ומשמר את הטמפרטורה הרגילה בחלל הבית? 

לצורך כך, כדאי לפנות לחברה מוסמכת עם ניסיון עשיר באתר http://www.itum-yashir.co.il. כך תדעו בוודאות שלא החמצתם תיקון מספק לגג (כשמגלים זאת לאחר הנזקים, זה כמובן יקר יותר מלבד ההשלכות הנוספות), ושלא ביצעתם תיקונים מיותרים והוצאתם כסף ללא סיבה, ושעבודת האיטום נעשתה בצורה האיכותית יותר. עבודה שכזאת ללא ידע רחב תביא לבזבוז זמן, לגג שלא אטום דיו, או לגג שאטימותו תתפרק לאחר זמן קצר. לכן כמו כל דבר שדורש אנשי מקצוע, גם את זה מומלץ להשאיר להם.

נעבור את החורף, יהיה בסדר

קול טבעי עלול ללחוש לנו: הגג נראה שלם אז מה כבר יקרה? אם ידלפו מים מקסימום נטפל בזה אז, ככה שהוצאה כספית כרגע מיותרת. זאת אכן מחשבה טבעית, אך כדאי מאוד להתבונן בניסיון האחרים. החורף התחיל, וגילתם שהתחילו גם הנזילות והטפטופים? ראשית, הרי לא תישארו בבית קר ומלוכלך, אלא תחפשו לסיים את הסיפור כמה שיותר מהר. בפניה לחברה בקריאה דחופה, זה יעלה לפעמים יקר יותר, משום שכאן נכנס המוטיב של הדחיפות לבוא כרגע, ולעיתים במזג אוויר סוער ושלא בימים או בשעות העבודה הרגילות. שנית, יתכן ותצברו נזקים. הנזק לתשתיות הגג לקירות ולחשמל יכול להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים. גם מכשירי חשמל ורהיטים שאינם עמידים במים עלולים להתקלקל, וכמובן הוצאות של לינה מחוץ לבית. 

למה זקוק גג הרעפים שלכם?

גג הרעפים זקוק להחלפת הרעפים השבורים והדבקת הרופפים, בידוק מידת הכושר של האיטום שתחתיהם, תקינות המרזבים וניקיונם, ובדיקת יציבות הגג וצורך בארגז רוח. ישנם דברים נוספים שנחוצים לתקינות הגג, כאשר זה תלוי לפי סוג ואופי המקרה. לכן לא מומלץ להתעלם מהסיכון, פנו לחברה מקצועית כמו איטום גגות איטום ישיר שתבדוק את מצב גגכם, ותהינו בבטחה מחורף יבש שקט וחסכוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *